W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii przywracają zapisy na wizyty

05.07.2020

W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń obowiązujących w Wielkiej Brytanii, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa oraz odpowiadając na zapotrzebowanie polskich obywateli na usługi konsularne, urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie uruchamiają możliwość zapisania się na wizyty poprzez system e-konsulat.

Paszport

Oznacza to, że znów można będzie się zapisywać na wizytę w konsulacie w sprawach prawnych, paszportowych i obywatelskich.

Uwzględniając zalecenia władz lokalnych oraz ze względu na wciąż istniejące ryzyko zakażenia koronawirusem, ograniczeniu ulegnie liczba przyjmowanych interesantów w stosunku do sytuacji sprzed pandemii. Uprzejmie prosimy o cierpliwość i jednocześnie informujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z usług konsularnych. Kolejne terminy spotkań bedą dodawane na bieżąco w systemie e-konsulat.

Przypominamy, że na terenie konsulatu będą mogły przebywać jedynie osoby, których obecność bedzię niezbędna do załatwienia konkretnej sprawy. 

W trosce o Państwa bezpieczeństwo nadal zachęcamy do odbierania paszportów drogą pocztową. W tym celu należy przynieść ze sobą opłaconą do 100 gramów kopertę SPECIAL DELIVERY, z danymi adresata (imię, nazwisko, adres). Do koperty prosimy dołączyć wypełniony i podpisany wniosek o wysyłkę paszportu.

Sprawy niewymagające osobistego stawiennictwa w urzędzie są w dalszym ciągu załatwiane w drodze korespondencyjnej.
Przypominamy, że informacji w sprawach konsularnych na bieżąco udziela Centrum Informacji Konsularnej: +44 2030 789618.

W sprawach pilnych poza godzinami pracy urzędów należy dzwonić na numer dyżurny: +44 2030 789621.
 
Przydatne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wszystkich aspektów działań konsulatu można znaleźć na stronie internetowej w dziale informacje konsularne.
 

Materiały

Wniosek o wysłanie dokumentów paszportowych pocztą
Wniosek​_o​_wysłanie​_dokumentów​_paszportowych​_pocztą.docx 0.02MB