W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta podsekretarza stanu Marcina Przydacza w Londynie

18.11.2021

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP Marcin Przydacz spotkał się 18 listopada 2021 r. w Londynie z brytyjskim sekretarzem stanu ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Jamesem Cleverly oraz z podsekretarz stanu ds. europejskiego sąsiedztwa i Ameryk Wendy Morton.

Spotkanie Ministra Marcina Przydacza z Minister Wendy Morton

Głównym tematem rozmów była współpraca rządów Rzeczypospolitej Polskiej i Zjednoczonego Królestwa w rozwiązaniu kryzysu spowodowanego atakiem hybrydowym władz białoruskich na granicę Unii Europejskiej i NATO przy użyciu nielegalnej migracji. Wiceminister Marcin Przydacz podziękował za wsparcie ze strony Wielkiej Brytanii, w tym planowany przyjazd brytyjskiej kompanii wojsk inżynieryjnych do Polski, a także oświadczenie grupy G7 potępiające prowokacyjne i agresywne działania reżimu Aleksandra Łukaszenki. Podczas spotkania omówiono również zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego Europy oraz sytuację na Ukrainie i w Mołdawii. 

Wiceministrowie spraw zagranicznych Polski i Wielkiej Brytanii wyrazili satysfakcję ze strategicznego partnerstwa Warszawy i Londynu w dziedzinach bezpieczeństwa oraz polityki wschodniej.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}