W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wystawa o stuleciu siedziby Ambasady RP w Londynie

01.05.2021

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej 100. rocznicy ustanowienia siedziby Ambasady RP przy 47 Portland Place w Londynie!

Wystawa o 100-leciu budynku ambasady

Wystawa pt. „100 years of Polish Embassy at 47 Portland Place”, która znajduje się na ogrodzeniu okalającym siedzibę ambasady, przedstawia historię budynku, w tym jego powiązania z polską misją dyplomatyczną, Rządem RP na Uchodźstwie i polską społecznością w Zjednoczonym Królestwie, prezentując przy tym rolę, jaką pełniło i pełni to miejsce we wzmacnianiu polsko-brytyjskich relacji.

Od początków polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych poprzez okres wojenny aż po współczesność, ekspozycja opatrzona zdjęciami archiwalnymi opowiada o kluczowych momentach w historii 47 Portland Place i będzie dostępna dla zwiedzających do końca 2021 r.

Wystawa składająca się z 20 paneli jest częścią kampanii Ambasady RP w Londynie pt. #47PortlandPlace upamiętniającej stulecie siedziby placówki przy słynnej londyńskiej ulicy.

Zdjęcia (20)