W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapraszamy do udziału w IV edycji Polish Heritage Days!

05.02.2020

Rozpoczął się nabór wniosków do czwartej edycji Dni Polskiego Dziedzictwa na Wyspach (Polish Heritage Days 2020, PHD). W tym roku tematem przewodnim akcji będzie 80. rocznica Bitwy o Wielką Brytanię.

Polish Heritage Days

Po sukcesie zeszłorocznego Polish Heritage Days, na które złożyło się około 150 przedsięwzięć, w których wzięło udział ok. 40 tys. osób, Ambasada RP w Londynie ogłasza czwartą edycję inicjatywy, której inauguracja nastąpi w pierwszy majowy weekend (2 i 3 maja). Jak co roku akcja PHD obejmie wydarzenia organizowane w maju na terenie Wielkiej Brytanii, których celem będzie promocja polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, a także podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jednomilionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie.

Wnioski o dofinansowanie inicjatyw planowanych w ramach PHD, organizacje muszą złożyć do 1 marca br. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 marca br.

W tym roku przypada 80. rocznica Bitwy o Wielką Brytanię, która była jednym z kluczowych momentów w brytyjskiej historii oraz punktem zwrotnym II wojny światowej. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkie polskie oraz brytyjskie organizacje do wzięcia udziału w świętowaniu Dni Polskiego Dziedzictwa– Polish Heritage Days. Jeśli mają Państwo pomysł na wydarzenie, inicjatywę lub projekt poświęcony polskiej kulturze czy Bitwie o Wielką Brytanię, zachęcam gorąco do zaangażowania się w PHD2020. Zachęcam również do poinformowania samorządu lokalnego i lokalnych mediów o swoich projektach, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców – powiedział Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Oficjalnym symbolem inicjatywy Polish Heritage Days jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem polskich pilotów walczących w Bitwie o Wielką Brytanię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat PHD oraz procesu aplikacyjnego znajduje się na stronie Ambasady RP w Londynie oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia hashtagów: #PLHeritageDays i #PolesinUK.

Pytania dotyczące organizacji wydarzeń w ramach PHD prosimy kierować pod adres: polishday.london@msz.gov.pl.

Materiały

Regulamin​_PHD
Regulamin​_PHD.pdf 0.45MB
Załącznik​_1​_PHD​_Wzór​_protokołu​_odbioru​_zadania
Załącznik​_1​_PHD​_Wzór​_protokołu​_odbioru​_zadania.pdf 0.50MB
Załącznik​_2 Wniosek Polish Heritage Days 2020
Załącznik​_2​_Wniosek​_Polish​_Heritage​_Days​_2020.xlsx 0.01MB
Załącznik​_3​_Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem
Załącznik​_3​_Oświadczenie​_o​_zapoznaniu​_się​_z​_regulaminem.docx 0.01MB