W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowi Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni woj. mazowieckiego.

01.04.2021

Zmiany w kadrze kierowniczej Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Ostrołęce i w Lipsku.

Od lewej stoi nowo powołana PPIS w Ostrołęce, pani mgr inż. Joanna Stomska, obok po prawej MPWIS - dr n. med.Przemysław Rzodkiewicz wręczający dokument z powołaniem

W dniu 1 kwietnia 2021 r. pracę jako Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce a zarazem Dyrektor PSSE w Ostrołęce rozpoczęła Pani mgr inż. Joanna Stomska. Pani Inspektor przyjęła nominację z rąk Pana dr n. med. Przemysława Rzodkiewicza, Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dzień wcześniej.

Pani Inspektor kończy w tym roku specjalizację w NIZP-PZH w dziedzinie epidemiologii. Ukończyła Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej w Akademii Techniczno-Rolniczej im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Posiada dyplom studiów podyplomowych z zakresu Metrologii Chemicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Do czasu nominacji na PPIS w Ostrołęce związana była przez wiele lat z  Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie zajmowała się zagadnieniami z zakresu higieny komunalnej, środowiska pracy oraz nadzoru epidemiologicznego.

Pani Inspektor Joanna Stomska zastąpiła na stanowisku Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce Panią Małgorzatę Bednarską, której kolejna pięcioletnia kadencja zakończyła się w dniu 31 marca br.

W dniu 1 kwietnia 2021 r. pracę jako Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipsku a zarazem Dyrektor PSSE w Lipsku w rozpoczęła Pani mgr inż. Iwona Pastuszka, pełniąca dotychczas w zastępstwie obowiązki PPIS. Pani Inspektor przyjęła nominację z rąk Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego ostatniego dnia marca.

Pani Inspektor Iwona Pastuszka uzyskała tytuł magistra inżyniera technologii chemicznej Politechniki Radomskiej.  Posiada dyplomy studiów podyplomowych z zakresu Bezpieczeństwa i oddziaływania budowli na środowisko, Projektowania geotechnicznego SGGW w Warszawie, Ochrony środowiska Uniwersytetu Warszawskiego. Umiejętności i wiedzę do kierowania placówką ugruntowała dzięki studiom podyplomowym w zakresie Zarządzania zasobami ludzkimi na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa w Warszawie w zakresie szeroko pojętego e-biznesu.  W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku pracuje od sierpnia 2008 r.

Spotkania z nowymi Inspektorami były okazją do rozmowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na temat sytuacji epidemiologicznej w regionach, omówienia najpilniejszych wyzwań, jakie stoją przed powiatowymi inspekcjami w związku z trwającą trzecią falą epidemii koronawirusa w Polsce. 

Obu Paniom życzymy wiele wytrwałości, sukcesów i dobrego zdrowia w pełnieniu swoich obowiązków. Gratulujemy!

(jn)

Zdjęcia (3)