W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oświadczenie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

09.10.2021

Baner z napisem: Oświadczenie

W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących opinii Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w sprawie planowanego na niedzielę zgromadzenia na Placu Zamkowym informujemy, że zgodnie z ustawą o zgromadzeniach publicznych organem właściwym do wydania decyzji o zgromadzeniu jest Prezydent m. st. Warszawy.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał na wniosek Prezydenta m. st. Warszawy opinię w zakresie możliwości organizacji zgromadzenia.

Zasady organizacji zgromadzeń w czasie pandemii SARS-COV-2 reguluje rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgromadzenie zorganizowane niezgodnie z określonymi przepisami i zasadami nie może być pozytywnie zaopiniowane.

Niezależnie od przedmiotowej opinii apelujemy do mieszkańców o stosowanie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego: dystans, dezynfekcja, maseczki, wietrzenie pomieszczeń, szczepienie, unikanie zatłoczonych miejsc - to zachowania, które pomagają chronić bliskie nam osoby przed ryzykiem zakażenia.

dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz
Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

{"register":{"columns":[]}}