W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stan sanitarny Mazowsza w l. 2019-2020 zaprezentowany na sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

12.10.2021

Dr n.med. Przemysław Rzodkiewicz, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny był dziś gościem posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Spotkanie odbyło się w formie on-line. Podczas spotkania Pan Inspektor przedstawił Radnym Raport o stanie sanitarnym województwa mazowieckiego w latach 2019-2020.

MPWIS podczas sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Podczas swojej kilkunastominutowej prezentacji Pan Inspektor przedstawił działania realizowane na rzecz zdrowia publicznego mieszkańców regionu.

Mimo zaangażowania praktycznie wszystkich sił w działania na rzecz zwalczania pandemii COVID-19, służby sanitarne województwa utrzymały wysoki poziom monitoringu i kontroli we wszystkich obszarach nadzoru sanitarnego.

Mieszkańcy Mazowsza mogą korzystać z obiektów użyteczności publicznej, których stan sanitarno-techniczny ulega stałej poprawie. Ponad 5,3 mln mieszkańców województwa korzysta z dobrej jakości wody do picia.  Pływalnie otwarte i zamknięte oraz kąpieliska i miejsca okazjonalnie zorganizowane do kąpieli zapewniły bezpieczny wypoczynek  wszystkim przebywającym na terenie Mazowsza. Jeden z najważniejszych obszarów naszej działalności – to zapewnienie bezpieczeństwa żywności będącej w obrocie na rynku i trafiającej do konsumenta.

Słuchacze przekazali na ręce Inspektora podziękowania dla pracowników Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej za pracę na rzecz zwalczania pandemii koronawirusa na Mazowszu.

Po prezentacji Pan Inspektor odpowiadał na pytania Radnych dotyczące działań służb sanitarnych w pierwszym roku pandemii i poziomu przygotowania do zmierzenia się z czwartą falą pandemii koronawirusa, która rozwija się już w Polsce.  

Stan sanitarny województwa za lata 2019 i 2020 jest dostępny na naszej www pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa/ocena-stanu-sanitarnego-wojewodztwa

 

{"register":{"columns":[]}}