W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wielkanoc 2021. Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny składa życzenia świąteczne i przypomina o zasadach bezpiecznego przeżywania świąt w dobie pandemii koronawirusa.

02.04.2021

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Dyrekcja i Wszyscy Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie składają Państwu serdeczne życzenia:

Pisanka w kropki. Obok napis Radosnego Alleluja oraz logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

aby mimo trwającej pandemii i związanych z nią ograniczeń, mimo pogłębiającej się frustracji z powodu zamknięcia gospodarki, poczucia izolacji, odosobnienia, które przyniósł koronawirus, ten czas był dla Państwa wypełniony dobrą nadzieją i wiarą w sens życia niesionymi przez Zmartwychwstanie Pańskie!

Niech budząca się do życia wiosna przyniesie Państwu wytchnienie i pogodę ducha!

To już druga Wielkanoc w czasie epidemii koronawirusa i kolejne święta, które obchodzimy inaczej niż w dotychczasowy sposób, do jakiego przyzwyczaiły nas tradycja i obyczaje.

To czas, który zwykliśmy celebrować w gronie rodziny i przyjaciół podczas licznych spotkań towarzyskich, przy stołach, wokół których gromadziło się wielu bliższych i dalszych, często przyjezdnych krewnych.  Kolejny rok musimy odstąpić od takich tradycji dla zachowania zdrowia swojego i swoich najbliższych.

Przypominamy o stosowaniu rozwiązań, które pozwolą uczestniczyć w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest konieczne dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Przypominamy zalecenia sanitarne dla zgromadzeń w kościołach:

  • 1 osoba na 20 mkw.,
  • dystans 1,5 m,
  • dezynfekcja i noszenie maseczek w sposób prawidłowy – zakrywając usta i nos.

Przypominamy, że wciąż obowiązuje udzielona z racji pandemii dyspensa od obowiązku osobistego udziału w liturgii w kościele. Możliwy jest udział w nabożeństwie, korzystając ze współczesnych narzędzi komunikacyjnych – poprzez media społecznościowe, telewizję czy radio.

Jeśli to tylko możliwe, ograniczmy spotkania rodzinne do osób wspólnie zamieszkujących z nami. Dzielmy się miłością, szacunkiem, dobrym słowem, troskliwością wzajemną z osobami mijanymi w windzie, w sklepie, na ulicy czy w komunikacji. Bądźmy uważni na jakiekolwiek możliwości transmisji wirusa. Tylko odpowiedzialne zachowanie w trakcie tych świątecznych dni pozwoli na wyhamowanie pojawiających się coraz liczniejszych przypadków zachorowań. Stosujmy się odpowiedzialnie do zasad kwarantanny i izolacji.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

 (jn)