W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Premiera polskiego rządu w laboratorium WSSE w Warszawie

07.07.2021

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny gościł we wtorek z krótką wizytą Premiera polskiego rządu, Mateusza Morawieckiego.

Dyrekcja WSSE w Warszawie wraz z premierem. Od lewej stoją: Dyrektor WSSE w Warszawie dr.n med. Przemysław Rzodkiewicz, Z-ca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Administracjnych dr n o zdr. Tomasz Białas, premier Mateusz Morawiecki, Z-ca Dyrektora ds. Laboratorium Anna Krawczuk

Pan Premier odwiedził laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, gdzie wykorzystywane są najnowsze technologie do sekwencjonowania patogenów chorobotwórczych, m.in. wariantów koronawirusa SARS-CoV-2. Rozmawiał ze specjalistami, którzy zajmują się badaniem mutacji koronawirusa. Nowoczesna technologia i świetnie przeszkoleni diagności laboratoryjni to dwa filary szybkiej i skutecznej diagnostyki w kierunku wykrywania mutacji Delta.

- Przygotowujemy badania pod kątem jego mutacji. Dziś mowa o mutacji Delta, a za rogiem czai się odmiana Lambda. To są ryzyka, których można uniknąć – stwierdził szef polskiego rządu.

- Koronawirus, szczególnie w odmianie Delta, będzie się rozprzestrzeniał i zakażał, w Warszawie jesteśmy przygotowani na szybką reakcję w identyfikowaniu groźnych mutacji – powiedział dr n.med. Przemysław Rzodkiewicz, MPWIS.

(jn)

Zdjęcia (2)