W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WSSE w Warszawie beneficjentem środków z funduszy unijnych.

04.01.2023

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pn. „Wzmocnienie Państwowej Inspekcji Sanitarnej poprzez dokonanie niezbędnych działań infrastrukturalnych”. Projekt będzie realizowany w roku 2023. Wysokość dofinansowania ze środków unijnych wynosi 6 995 000 zł. Projekt zostanie sfinansowany w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19.

Banner przedstawiający dwie osoby ściskające sobie ręce. Pod spodem loga: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, Rzeczypospolita Polska, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Napis: Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Projekt, ze względu na swój strategiczny charakter, ma za zadanie wspomóc system ochrony zdrowia w odbudowie po pandemii, przyczyniając się również do poprawy jakości i dostępności usług świadczonych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  w Warszawie dla mieszkańców i wszystkich osób przebywających na terenie województwa mazowieckiego.

Główne zadania projektu realizowanego przez WSSE w Warszawie w ramach działania 11.3 „Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia”, Oś priorytetowa XI REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 skupiają się na:

  • poprawie (prace remontowe i modernizacyjne) przestarzałej infrastruktury dwóch siedzib Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej (WSSE) w Warszawie (przy ul. Żelaznej i ul. Nowogrodzkiej),
  • wzmocnieniu zaplecza laboratoryjnego oraz administracyjnego dla sprawniejszej i szybszej obsługi petentów instytucji poprzez zakupy nowoczesnego sprzętu informatycznego, laboratoryjnego, socjalno-bytowego oraz biurowego.

Kompleksowe działania przewidziane w projekcie zapewnią wdrożenie skutecznych rozwiązań, stanowiących działania naprawcze w kontekście pandemii COVID-19 czy innych chorób zakaźnych, wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz ich skutków zdrowotnych i społecznych.

***

Zgodnie z § 4 ust. 17 umowy o dofinansowanie Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie informuje, iż potencjalne nieprawidłowości lub nadużycia finansowe można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego, udostępnionego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej adresu e-mail: nadużycia.POIS@mfipr.gov.pl lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

(jn, gp, asz)

 

{"register":{"columns":[]}}