W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Оля, Бориско та їхні нові друзі

Bohaterowie bajki, Ola i Borys, trafiają do Polski. Początkowo nie czują się pewnie, ale już wkrótce osoby i sytuacje, które spotkają sprawią, że zaczną czuć się bezpieczniej i zachowywać z większą śmiałością.

Grafika przedstawia tytułowych Ola i Borysa wraz z Babcią podrużujących z samochodzie

Ola i Borys przyjeżdżają do Polski

Bajkę tworzyli ludzie, którzy decyzję o tym rodzaju pomocy dla najmłodszych uchodźców podjęli zaledwie w dwa dni i pracowali nad projektem pro bono. Są wśród nich zarówno studenci Uniwersytetu SWPS, ale także graficzka Rebecca Scambler, ilustratorka Paula Metcalf, tłumaczki Olga Barabasz-Rewak (UA) i Natalya Didenko (RUS), konsultant językowy Tomasz Piekot, czy nadzorująca proces od strony klinicznej Karolina Matczak, a także konsultujący go Marta Głowacka, Adela Barabasz i Tomasz Grzyb.

Od początku w prace byli zaangażowani rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Przemysław Wiszewski oraz dziekan Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS, dr hab. Tomasz Grzyb.

Materiały

Оля, Бориско та їхні нові друзі UA
Оля-Бориско-та-їхні-нові-друзі-UA.pdf 3.85MB
Оля, Боря и их новые друзья RU
Оля-Боря-и-их-новые-друзья-RU.pdf 3.86MB
Ola, Boris and their new friends ENG
Ola-Boris-and-new-friends-ENG.pdf 0.11MB
Ola, Borys i nowi przyjaciele PL
Ola-Borys-i-ich-nowi-przyjaciele​_tekst.pdf 0.07MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}