W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

E-Senior


Status: Rozstrzygnięty

W ramach tego działania dofinansowanie otrzymają projekty, które w największym stopniu przyczynią się do zwiększenia stopnia oraz poprawy umiejętności korzystania z Internetu (w tym e-usług publicznych) poprzez:

  • rozwój kompetencji cyfrowych umożliwiających stworzenie popytu na Internet oraz TIK,
  • nabycie umiejętności korzystania z e-usług, począwszy od nauki obsługi komputera i Internetu, jak i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych,
  • stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.

 

 

Cel

Celem jest realizacja działań szkoleniowych ukierunkowanych na rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych osób z grupy 65+ nie posiadających kompetencji cyfrowych lub chcących rozwijać posiadane już kompetencje cyfrowe. Osoby starsze uczą się w jaki sposób umówić się do lekarza przez Internet, porozmawiać z dziećmi czy wnukami przez Skype czy jak założyć internetowe konto bankowe.

Dla kogo

W konkursie mogą wziąć udział:

  • organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817),
  • JST oraz ich związki i stowarzyszenia,
  • instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku,
  • partnerstwa pomiędzy powyższymi podmiotami.

Ponadto, dopuszcza się występowanie podmiotów (JST na poziomie gminy) upoważnionych do dokonywania wydatków, zgodnie z zapisami Zasad kwalifikowania wydatków w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Budżet i poziom dofinansowania

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w niniejszym konkursie wynosi 105 000 000,00 PLN (słownie: sto pięć milionów złotych), która stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 97% wydatków kwalifikowalnych projektu. Wnioskodawca jest zobowiązany do zapewnienia wkładu własnego na poziomie minimum 3% wydatków kwalifikowalnych projektu.

Harmonogram konkursu
  • Ogłoszenie konkursu: 30.12.2016
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 30.01.2017
  • Zakończenie naboru wniosków: 31.07.2017
Sposób składania wniosków

Formularz wniosku należy wypełnić elektronicznie z zastosowaniem aplikacji Generatora wniosków o dofinansowanie udostępnionego na stronie http://generator.cppc.gov.pl/. Wnioski o dofinansowanie projektu przyjmowane będą w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5 września 2016 r. o usługach zaufania identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1579), za pośrednictwem aplikacji internetowej, udostępnionej pod adresem: https://popc03.cppc.gov.pl

Zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych tutaj.

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach Działania 3.1 POPC można przesyłać na adres e-mail: pytania3.1-nabor2@cppc.gov.pl.

DOKUMENTACJA KONKURSOWA

{"register":{"columns":[]}}