W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uzgodnienia Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego przy drogach krajowych

Gdzie należy złożyć wniosek?

Wniosek należy złożyć do właściwego miejscowo Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku?

Do wniosku załącza się projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zawierający część opisową i graficzną.

Wydanie postanowienia

Po przeanalizowaniu dokumentów Oddział GDDKiA wyda postanowienie w sprawie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub przyjmie je tzw. "milczącą zgodą". 

Gdzie można odwołać się od decyzji?

Strona niezadowolona z postanowienia może na podstawie art. 127 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego zwrócić się do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. 

Strona może również, nie korzystając z prawa do zwrócenia się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, wnieść na podstawie art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przez sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 z późn. zm.) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie w terminie 30 dni od dnia doręczenia postanowienia stronie.

Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy lub skargę na postanowienie należy wnieść za pośrednictwem  właściwego miejscowo Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2003 r. Nr 221, poz. 2193 z późn. zm.) wpis od skargi na postanowienie do WSA w Warszawie wynosi 100 złotych. Jednocześnie organ informuje, że strona postępowania ma możliwość ubiegania się o zwolnienie od kosztów ww. wpisu albo przyznanie prawa pomocy. 

{"register":{"columns":[]}}