W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Współpraca międzynarodowa

Zgodnie z Ustawą o Drogach Publicznych zadania związane we współpracą międzynarodową tj.  współpraca z administracjami drogowymi innych państw i organizacjami międzynarodowymi w ramach kompetencji zostały przypisane  Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad.

Koordynacja oraz realizacja zadań nałożonych na Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w obszarze współpracy międzynarodowej, prowadzona jest w urzędzie za pośrednictwem Zespołu ds. Współpracy Międzynarodowej w Biurze Generalnego Dyrektora, kontakt:

e-mail: rzecznik@gddkia.gov.pl

Współpraca międzynarodowa GDDKiA odbywa się w formie aktywnego uczestnictwa Generalnej Dyrekcji w organizacjach międzynarodowych o zasięgu europejskim i światowym (CEDR, PIARC, TEM), a także na zasadzie współpracy z innymi administracjami drogowymi . Współpraca międzynarodowa ma na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, wywieranie wpływu na kształt polityki transportowej UE oraz promocję GDDKiA  i polskiego drogownictwa na arenie międzynarodowej.

{"register":{"columns":[]}}