Aktualności
-
12.03.2026Instytut Łączności gratuluje wszystkim laureatom prestiżowego tytułu Digital Shapers 2025, ogłoszonego podczas 18. Forum Gospodarczego TIME - wydarzenia, którego mieliśmy zaszczyt być partnerem. Nagrodzeni działają w obszarach, które są bardzo bliskie temu, czym zajmuje się Zespół Instytutu, który realizuje projekty od naukowych po komercyjne, od badań pola elektromagnetycznego powstającego w łączności mobilnej po utrzymanie wielkich, państwowych systemów IT.
-
10.03.2026Jednym z kluczowych punktów drugiego dnia 18. Forum Gospodarczego TIME była debata poświęcona roli sektora telekomunikacyjnego w zapewnianiu stabilności gospodarki, bezpieczeństwa państwa oraz suwerenności technologicznej w warunkach współczesnych kryzysów. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele administracji publicznej, regulatora, parlamentu oraz organizacji branżowych, a także Dyrektor Instytutu Łączności - Anna Streżyńska.
-
05.03.2026Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie pokazał jedno bardzo wyraźnie: przyszłość infrastruktury cyfrowej będzie oparta na trzech filarach - łączności mobilnej, przetwarzaniu rozproszonym i sztucznej inteligencji. Właśnie w tym miejscu, gdzie spotykają się operatorzy, producenci technologii, instytucje publiczne i świat nauki, swoją obecność zaznaczył również Instytut Łączności - PIB.
-
04.03.2026Trzeci dzień obecności przedstawicieli Instytutu Łączności - PIB na targach MWC w Barcelonie upłynął pod znakiem intensywnego śledzenia najnowszych trendów technologicznych oraz udziału w licznych spotkaniach i panelach branżowych.
-
03.03.2026Podczas Mobile World Congress 2026 w Barcelonie przedstawiciele Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy wzięli udział w szeregu spotkań z partnerami technologicznymi, producentami urządzeń oraz przedstawicielami rynku telekomunikacyjnego. Tegoroczna edycja wydarzenia potwierdza, że sektor łączności znajduje się w fazie dynamicznej transformacji - zarówno w wymiarze technologicznym, jak i biznesowym.
-
02.03.2026Podczas Mobile World Congress 2026 w Barcelonie oficjalnie ogłoszono uruchomienie inicjatywy EURO-3C, nowej europejskiej koncepcji infrastruktury cyfrowej o strategicznym znaczeniu dla sektora telekomunikacyjnego i przemysłowego.