W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Uganda

Informacje ogólne

Położenie geograficzne, ludność, obszar, stolica, język urzędowy

Położenie geograficzne: Afryka Wschodnia, nad jeziorem Wiktoria. Brak dostępu do morza.
Sąsiedzi: Kenia, Tanzania, Rwanda, Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy
Liczba ludności: 49,6 mln (dane Worldometer 15.04.2024)
Powierzchnia: 241 038 km²
Stolica: Kampala (ok. 2 mln mieszkańców)
Języki urzędowe: angielski, swahili
Niepodległość: 9 października 1962 r. od Wielkiej Brytanii

Warunki klimatyczne

W Ugandzie dominuje klimat równikowy, na północnym-wchodzie – półpustynny. Występują dwie pory deszczowe, zwykle w okresie marzec-maj oraz wrzesień-listopad.

Główne bogactwa naturalne

Główne zasoby naturalne Ugandy to kobalt, złoto, miedź, ruda żelaza, wolfram, cyna, diamenty, sól i wermikulit. Uganda posiada także jeszcze nieeksploatowane złoża ropy naftowej – w 2023 r. uruchomiono pierwszy program wiertniczy, początek wydobycia planowany jest na rok 2025. Zasoby ugandyjskich złóż ropy są szacowane na 1,4 mld baryłek.

System walutowy, kurs i wymiana

Walutą jest szyling ugandyjski (UGX). Kurs w kwietniu 2024 r.: 1 PLN - 947 UGX, 1 EUR - 4 049 UGX, 1 USD - 3 800 UGX. Powszechnie akceptowane są dolary amerykańskie, przede wszystkim w miejscach uczęszczanych przez turystów. Kantory znajdują się w m.in. w Kampali, w innych większych miastach oraz w lepszych hotelach. 

Religia

W Ugandzie dominuje chrześcijaństwo – protestantyzm (głównie anglikanie i zielonoświątkowcy, wyznawany przez ok. 45% społeczeństwa) oraz katolicyzm (ok. 40%) . Wyznawcy islamu stanowią ok. 13% społeczeństwa.

Wykaz dni świątecznych i wolnych od pracy

  • 1 stycznia – Nowy Rok​​​​​​
  • 26 stycznia – Dzień Wyzwolenia „Narodowego Ruchu Oporu”
  • 16 lutego – Dzień Arcybiskupa Janani Luwum
  • 8 marca – Dzień Kobiet​​​​​​
  • Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny (w zależności od kalendarza na dany rok)
  • 1 maja – Święto Pracy
  • Idd-ul-Fitr (w zależności od kalendarza na dany rok)
  • 3 czerwca – Święto Męczenników (Uganda Martyrs’ Day)
  • 9 czerwca – Dzień Bohaterów Narodowych​​​​​​
  • Idd-ul Azha (w zależności od kalendarza na dany rok)
  • 9 października – Święto Niepodległości​​​​​​
  • 25-26 grudnia – Boże Narodzenie

Infrastruktura transportowa

Przez Ugandę przebiegają dwa międzynarodowe szlaki handlowe, z Kampali do Mombasy i z Kampali przez Kigali do Dar es Salaam. Umożliwiają one lepszą integrację gospodarczą Ugandy z Afryką Wschodnią, a ponadto dają dostęp do morza. Nie licząc głównych dróg, infrastruktura drogowa w Ugandzie jest w kiepskim stanie technicznym. Najlepiej utrzymane są drogi międzynarodowe lub prowadzące do dużych miast. 

W Ugandzie działa kolej wąskotorowa z Kampali do Malaby na granicy z Kenią, która w najbliższych latach ma zostać zastąpiona przez kolej normalnotorową. Docelowo, po modernizacji odcinka po stronie kenijskiej, Kampala uzyska połączenie kolejowe z portem w Mombasie. Bardzo dobrze rozwinięty jest też transport drogą wodną, z uwagi na dostęp do jeziora Wiktoria, jeziora Alberta oraz rzeki Nil.

W sierpniu 2019 r. wznowiono działalność narodowego przewoźnika lotniczego Uganda Airlines, który obsługuje trasy regionalne i międzynarodowe. W kraju znajduje się ok. 50 portów lotniczych, z czego tylko 6 ma utwardzane pasy startowe. Największe lotnisko, obsługujące połączenia międzynarodowe, to Entebbe International Airport, ok. 35 km od Kampal, z którą jest połączone drogą ekspresową.

Obowiązek wizowy

Od obywateli polskich wymagana jest wiza pobytowa. Wiza jednorazowa, ważna trzy miesiące, kosztuje 50 USD + 3% opłaty serwisowej. Wniosek wizowy składa się online przez stronę https://visas.immigration.go.ug/. Na stronie znajdują się także informacje nt. wymaganych dokumentów. Decyzja wizowa wysyłana jest mailowo na wskazany we wniosku adres. Należy ją wydrukować w celu okazania przy wjeździe do kraju. Paszport w chwili wjazdu do Ugandy powinien być ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy. Podczas wjazdu do Ugandy wymagane jest potwierdzenie szczepienia na żółtą febrę.

Możliwe jest również otrzymanie jednokrotnej wizy do Ugandy, Kenii i Rwandy (East African Community Visa). Jej koszt to 100 dolarów. W tym celu należy skontaktować się z Ambasadą Ugandy w Berlinie, obsługującą także Polskę.

System administracyjny

Ustrój polityczny

Uganda jest republiką prezydencką. Głową państwa jest prezydent, wybierany w wyborach powszechnych na 5-letnią kadencję. Nieprzerwanie od 1986 r. autorytarne rządy w Ugandzie sprawuje Yoweri Museveni. Ostatnie wybory powszechne w 2016 r. i 2021 r. nie spełniały standardów demokratycznych. W 2021 r. administracja rządowa dopuściła się wielu nadużyć, takich jak bezpodstawne zatrzymania, konfiskaty mienia, tortury, a na kilka dni przed wyborami zablokowano internet. W antyrządowych demonstracjach zginęło kilkadziesiąt osób.

Władza ustawodawcza

Władzę ustawodawczą sprawuje jednoizbowy parlament – Zgromadzenie Narodowe, złożone z 557 przedstawicieli. 499 z nich, w tym 146 kobiet, wybieranych jest w wyborach powszechnych, 30 parlamentarzystów nominowanych jest przez grupy interesów (10 – wojsko, 5 – niepełnosprawnych, 5 – młodzież, 5 – seniorów, 5 – związki zawodowe), a 28 członków mianuje prezydent ex-officio.

Władza wykonawcza

Prezydent powołuje premiera (od 2021 r. jest nim Robinah Nabbanja) i rząd, w skład którego wchodzi również wiceprezydent. Członkiem rządu może zostać członek Zgromadzenia Narodowego lub osoba mająca bierne prawo wyborcze do Zgromadzenia. W praktyce faktyczną władzę sprawuje prezydent, który wskazuje poszczególnych ministrów. Premier jedynie asystuje prezydentowi i sprawuje funkcje pomocnicze.

Struktura administracji gospodarczej

Sprawy gospodarcze państwa należą do kompetencji Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Spółdzielczości (Ministry of Trade, Industry and Cooperatives) oraz Ministerstwa Finansów, Planowania i Rozwoju Gospodarczego (Ministry of Finance, Planning and Economic Development). Ministerstwo Handlu ma za zadanie formułować, wspierać i zapewniać realizację programów, które promują rozwój turystyki, handlu oraz dalszą industrializację kraju. W strukturze resortu funkcjonuje siedem departamentów, w tym m.in. ds. handlu międzynarodowego, rynku lokalnego, spółdzielczości, przemysłu i technologii oraz finansów i administracji. Ministerstwu Handlu podlegają także instytucje o profilu gospodarczym: Uganda Commodity Exchange, Management Training and Advisory Centre, Uganda Industrial Research Institute, Uganda National Bureau of Standards, Uganda Export Promotion Board oraz Uganda Development Corporation. W Ministerstwie Finansów, Planowania i Rozwoju Gospodarczego działają komórki zajmujące się strategią dla gospodarki, inwestycjami, prywatyzacją oraz małą i średnią przedsiębiorczością.

Inne ministerstwa zajmujące się sprawami gospodarczymi to: Ministerstwo Rolnictwa, Przemysłu Zwierzęcego i Rybołówstwa (Ministry for Agriculture, Animal Industry and Fisheries) Ministerstwo Energetyki i Zasobów Mineralnych (Ministry of Energy and Mineral Development), Ministerstwo Robót Publicznych i Transportu (Ministry of Works and Transport) oraz Ministerstwo Turystyki, Dzikiej Przyrody i Zabytków (Ministry of Tourism, Wildlife and Antiquities).

Organizacjami wspierającymi zagranicznych inwestorów, pomocnymi w procesie weryfikacji lokalnych kontrahentów, są przede wszystkim Uganda Investment Authority (UIA), Private Sector Foundation Uganda (PSFU) oraz współpracująca z Delegaturą Unii Europejskiej w Kampali platforma Sustainable Business for Uganda Platfrom (SB4U) – dane kontaktowe niże w sekcji „Przydatne linki i kontakty”.

Sądownictwo gospodarcze

W strukturę sądownictwa w Ugandzie wchodzą: Sąd Najwyższy, Sąd Apelacyjny oraz tzw. sądy podległe (subordinate courts), zajmujące się sporami z różnych dziedzin, w tym także sporami handlowymi czy ziemskimi. Konstytucja przewiduje ponadto możliwość rozstrzygania sporów w sposób polubowny i pokojowy (tzw. alternative dispute resolution).

Gospodarka

Ogólna charakterystyka sytuacji gospodarczej

Uganda należy do państw o niskim dochodzie (Low-Income Countries, LIC). PKB na jednego mieszkańca wynosi ok. 964 USD. Problemem jest brak wystarczających inwestycji w sektor zdrowia, edukacji (wspierane przede wszystkim przez zagranicznych donorów) czy w nowe technologie. Rozwój hamuje także powszechna korupcja, słabo rozwinięta infrastruktura energetyczna (w 2023 r. 43% Ugandyjczyków nie miało dostępu do elektryczności), problem z dostępem do czystej wody oraz kiepski stan dróg na prowincji (tylko 4% dróg w Ugandzie ma utwardzoną nawierzchnię). Filarem gospodarki wciąż pozostaje tradycyjne rolnictwo zatrudniające ok. 70% siły roboczej. Na znaczeniu zyskuje turystyka, zatrudniająca obecnie ok. 700 tys. osób i generująca prawie 5% PKB. Uganda jest bogata w zasoby naturalne, a położenie geograficzne w sercu Afryki Subsaharyjskiej stanowi dobrą bazę, aby kraj mógł stać się regionalnym centrum handlu i inwestycji, przy założeniu modernizacji przepisów prawnych w zakresie dostępu do rynku i uszczelnienia wymiaru sprawiedliwości.

Główne sektory gospodarki

Według Ugandyjskiego Biura Statystycznego, w 2022 r. do głównych sektorów gospodarki należały: usługi (41,6%), przemysł (26,8%) oraz rolnictwo (24,1%), w tym głównie rybołówstwo, hodowla zwierząt, uprawy, produkcja nabiału. Rośnie znaczenie budownictwa, handlu hurtowego i detalicznego, telekomunikacji oraz turystyki. Sektor przemysłowy także się rozwija, jednak jest w dużym stopniu uzależniony od importowanych surowców, w tym ropy naftowej i ciężkiego sprzętu.

Tabela najważniejszych wskaźników makroekonomicznych

Wyszczególnienie

 

 

PKB

45,57 mld USD (2022)

40,51 mld USD (2021)

PKB na jednego mieszkańca

964 USD (2022)

883 USD (2021)

Tempo wzrostu PKB w procentach

4,6% (2022)

3,5% (2021)

Relacja deficytu/nadwyżki finansów publicznych do PKB w procentach

Brak danych

Brak danych

Relacja całkowitego długu publicznego do PKB w procentach

51,3% (2021)

44,2% (2020)

Stopa inflacji (indeks cen konsumpcyjnych CPI) w procentach

3,3%  (03.2024)

2,8% (01.2023)

Stopa bezrobocia w procentach

2,28 % (2022)

4,21 (2021)

Wartość obrotów handlu zagranicznego (w Euro lub USD)

Brak danych

Brak danych

Wartość eksportu (w Euro lub USD)

3,99 mld USD (2022)

4,53 mld USD (2021)

Wartość importu (w Euro lub USD)

4,66 mld USD (2022)

8,76 mld USD (2021)

Relacja deficytu/nadwyżki na rachunku obrotów bieżących bilansu płatniczego do PKB w procentach

Brak danych

Brak danych

Wartość zagranicznych inwestycji bezpośrednich w kraju urzędowania (w Euro lub USD)

1,52 mld USD (2022)

1,1 mld USD (2021)

Wartość zagranicznych inwestycji bezpośrednich kraju urzędowania za granicą (w Euro lub USD)

Brak danych

Brak danych

 

Handel zagraniczny

Najważniejszymi partnerami eksportowymi Ugandy w 2022 r. były: ZEA (30,5%), Indie (11,6%), Hong Kong (8,79%), Kenia (7,83%) i Włochy (6,66%). Eksportowane jest przede wszystkim złoto (48,1%), kawa (18,9%) i inne produkty rolnicze: ryby, cukier, kakao, mleko, wanilia, nasiona oleiste, herbata i kwiaty cięte.

W 2022 r. Uganda importowała przede wszystkim z Chin (23,1%), Kenii (14,5%), Indii (12,7%),  ZEA (6,54%), Tanzanii (5,65%) i Japonii (4,21%). Importowane są głównie maszyny, farmaceutyki, pojazdy, metale, plastik i wyroby plastikowe oraz zboża.

Inwestycje zagraniczne

Uganda z roku na rok przyciąga coraz więcej bezpośrednich inwestycji zagranicznych i zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce wśród państw Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej (EAC). Przepływy BIZ do Ugandy wyniosły 1,52 mld USD w 2022 r., w porównaniu do 1,1 mld USD w 2021 r. Najważniejsi inwestorzy w 2022 r. pochodzili z Holandii (38%), Wielkiej Brytanii (37%) i Mauritiusu (7%). Najpopularniejsze sektory to górnictwo, transport, finanse, przetwórstwo i IT. Najważniejszymi inwestorami w sektorze wydobycia ropy naftowej jest francuskie Total Energie oraz China National Offshore Oil Corporation. 

W raporcie Banku Światowego Doing Business 2020 Uganda zajęła 116. miejsce, lepsze o 11. pozycji w porównaniu do roku poprzedniego. Ten skok kraj zawdzięcza przede wszystkim przyjęciu nowych, bardziej przyjaznych dla inwestorów przepisów w zakresie regulacji usług finansowych i ubezpieczeń. Do inwestycji nadal zniechęcają jednak: korupcja, biurokracja, nieskuteczny wymiar sprawiedliwości oraz wysoki koszt nabycia licencji na prowadzenie działalności gospodarczej.

Uczestnictwo w wielostronnych organizacjach i porozumieniach o charakterze gospodarczym

Uganda należy do ONZ, AfDB, Organizacji Państw Afryki, Karaibów i Pacyfiku (OACPS), Unii Afrykańskiej, COMESA, Wspólnoty Narodów, Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej (EAC), EADB, Grupy 77, IGAD, IBRD, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, IDB, OIC, WTO i innych. Z gospodarczego punktu widzenia najważniejsza jest przynależność do EAC, w ramach której łączy ją unia celna z wszystkimi 5 sąsiadami oraz dodatkowo z Burundi i Somalią. EAC zapewnia także ułatwienia w przepływie osób, towarów i usług, a także jurysdykcję wspólnego sądu (East African Court of Justice) między państwami członkowskimi wspólnoty.

Stosunki gospodarcze z Unią Europejską

Jako członek Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej (East African Community, EAC) Uganda brała udział w pracach nad Umową o partnerstwie gospodarczym (Economic Partnership Agrement, EPA) z UE, jednak ostatecznie, wspólnie z Tanzanią i Burundi, nie zgodziła się na jej zawarcie. Obecnie trwają rozmowy ws. osobnej umowy EPA między UE i Ugandą.

Niezależnie od powyższego, kraje Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej (w tym Uganda) należą do ugrupowania OACPS – Organisation of African, Caribbean and Pacific States. Tym samym kraj ten jest objęty postanowieniami umowy o partnerstwie między UE i jej państwami członkowskimi a OACPS z 2023 r. (tzw. umowa z Samoa).

Unia Europejska jest jednym z głównych partnerów rozwojowych Ugandy. Poprzez programy pomocowe UE i jej państwa członkowskie, w tym także Polska, wspierają  projekty infrastrukturalne, w tym dotyczące poprawy sieci dróg, zwiększenia wydajności rolnictwa, promowania demokracji i dobrego zarządzania oraz działania na rzecz pokoju i stabilności w kraju. W perspektywie budżetowej 2021-27 UE przeznaczyła 375 mln na projekty rozwojowe na rzecz Ugandy w ramach Instrumentu Sąsiedztwa, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej – Globalny Wymiar Europy (NDICI-GE).

UE jest dla Kampali także istotnym partnerem handlowym. Uganda eksportuje do Europy głównie żywność (przede wszystkim kawę) i kwiaty, a importuje maszyny, samochody i chemikalia. Od 2020 r. w Kampali organizowane jest coroczne Forum Biznesowe Uganda-UE.

Dwustronna współpraca gospodarcza

Gospodarcze umowy dwustronne

W stosunkach dwustronnych z Polską nie obowiązują żadne umowy o charakterze gospodarczym.

Dwustronna wymiana handlowa

W 2023 r. wartość eksportu z Polski do Ugandy wyniosła 19,5 mln USD (w 2022 r. – 22,5 mln euro), importowaliśmy natomiast towary za łączną kwotę 17,7 mln USD (w 2022 r. – 9,6 mln euro). Powyższe klasyfikuje Ugandę na 130. miejscu w rankingu głównych rynków eksportowych i 139. miejscu głównych rynków importowych naszego kraju. W 2022 r. z Ugandy importowaliśmy głównie kawę (73,6%), ryby, herbatę i tytoń, a eksportowaliśmy używaną odzież (52,4%), papier (19,9%), maszyny i produkty pochodzenia roślinnego.

Wzajemne inwestycje

W latach 2013-2023 Polska przekazała ponad 8 mln PLN na działania rozwojowe i humanitarne na rzecz Ugandy, w takich obszarach jak edukacja (w tym stypendia dla studentów z Ugandy), zdrowie, bezpieczeństwo żywnościowe czy dostęp do czystej wody.

Dostęp do rynku

Dostęp do rynku dla polskich towarów i usług

Cudzoziemiec może założyć w Ugandzie firmę bez konieczności posiadania udziałowców będących obywatelami Ugandy. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy firma chce posiadać na własność grunty rolne – w takim przypadku co najmniej 51% udziałów w spółce musi należeć do Ugandyjczyków. Cła na towary importowane do Ugandy spoza obszaru Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej (EAC) określają przepisy celne EAC.

Dostęp do rynku pracy

Wniosek o pozwolenie na pracę w Ugandzie jest w rzeczywistości wnioskiem o zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek składany jest do odpowiedniej Ambasady Ugandy w państwie, w którym aplikant rezyduje – w przypadku Polski właściwa jest Ambasada Ugandy w Berlinie. Można uzyskać pozwolenie na prace w następujących kategoriach:

A: Pracownicy rządowi i dyplomatyczni, a także wykonawcy rządowi;

B: Inwestorzy w ugandyjski przemysł rolniczy;

C: Inwestorzy w przemyśle wydobywczym;

D: Prowadzący działalność gospodarczą i handlu w Ugandzie;

E: Producenci, którzy planują zainwestować w firmę produkcyjną lub założyć firmę w Ugandzie;

F: Specjaliści, którzy podróżują do Ugandy w celu wykonywania swojego zawodu;

G: Misjonarze, wolontariusze i pracownicy organizacji pozarządowych.

Więcej informacji o typach i zasadach ubiegania się o pozwolenie na pracę, a także stawki poszczególnych pozwoleń, można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ugandy: https://www.immigration.go.ug/services/work-permit

Nabywanie i wynajem nieruchomości

Na podstawie Konstytucji Ugandy z 1995 r. nieruchomość gruntową mogą nabyć na własność jedynie obywatele Ugandy. Cudzoziemcy mogą jednak grunty długoterminowo dzierżawić, a nieruchomości wynajmować od obywateli Ugandy. Ani indywidualni inwestorzy, ani korporacje, nie mogą nabywać w Ugandzie gruntów rolnych bez współudziałowca Ugandyjczyka.

System zamówień publicznych

W 2003 r. przyjęto ustawę dotyczącą prawa zamówień publicznych (Public Procurement and Disposal of Public Assets Act 1 of 2003), która weszła w życie w dn. 21 lutego 2003 r. Na jej podstawie uruchomiono organ kontroli i monitoringu – Public Procurement and Disposal of Public Assets Authority. Ustawa obejmuje wszelkie zasady funkcjonowania systemu zamówień publicznych, w tym wprowadza kodeks postępowania, jak również sankcje karne i dyscyplinarne za jego naruszenie. Uzupełnieniem ustawy są akty wykonawcze i decyzje.

Więcej informacji na stronie PPDA: https://www.ppda.go.ug/.

Różnice kulturowe w kontaktach biznesowych

Podstawowym językiem biznesu w Ugandzie jest angielski. Inne od europejskiego (bardziej luźne) jest także pojmowanie czasu, co dotyczy nie tylko częstych spóźnień na spotkania biznesowe, ale także wolniejszego niż w Europie prowadzenia negocjacji, które opierają się przede wszystkim na dobrym kontakcie osobistym. W dobrym tonie, przed przejściem do konkretów, jest niezobowiązująca rozmowa o rodzinie, sporcie czy pogodzie. Kluczowa dla powodzenia biznesu w Ugandzie jest współpraca z zaufanym lokalnym partnerem lub przedstawicielem. Z uwagi na powszechność oszustw należy zachować szczególną ostrożność w kontakcie z niesprawdzonymi kontrahentami, szczególnie w sytuacji, gdy oni pierwsi podejmują kontakt. W związku z tym, że Uganda jest de facto państwem autorytarnym, dużo zależy od kontaktów na szczeblu administracyjnym i rządowym.

Należy pamiętać, że w Ugandzie zakazany i bardzo negatywnie odbierany jest homoseksualizm oraz działania uznane za promowanie homoseksualizmu. Od 2023 roku na mocy dyskryminującej ustawy (Anti-Homosexuality Act, 2023) homoseksualistom w Ugandzie grozi więzienie, a nawet kara śmierci. W ramach sprzeciwu wobec ustawy USA wykluczyły Ugandę z porozumienia AGOA przewidującego ułatwienia w eksporcie towarów z Afryki Subsaharyjskiej, a Bank Światowy zastopował nowe projekty rozwojowe na rzecz Ugandy.

Przydatne kontakty i linki

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nairobi (obsługujące także Ugandę)
Kierownik biura, Pan Łukasz Słoniowski, luszak.sloniowski@paih.gov.pl, +254 114 941 487, +48 502 666 027
Pan Daniel Abere: daniel.abere@paih.gov.pl, +254 700 127 979
E-mail: nairobi@paih.gov.pl  

Ministry of Finance, Planning and Economic Development
Adres: Plot 2-8 Apollo Kaggwa Road, P.O.Box 8147, Kampala, Uganda
Telefon: (+256) 0414 235054, (+256) 0414707000
E-mail: finance@finance.go.ug
Strona internetowa: www.finance.go.ug

Ministry of Trade, Industry and Cooperatives
Adres: Plot 6/8, Parliamentary Avenue, Kampala, Uganda
Telefon: +256 312 324 000
E-mail: mintrade@mtic.go.ug
Strona internetowa: www.mtic.go.ug  

Uganda National Chamber of Commerce and Industry (UNCCI)
Adres: Plot 21, Tufnell Drive, Kamwokya. P.0.Box 3809 Kampala, Uganda
Telefon: +256 753 503 035
E-mail: info@chamberuganda.go.ug
Strona internetowa: 
www.chamberuganda.go.ug

Uganda Investment Authority (UIA)
Adres: 1 Baskerville Ave, Kampala, Uganda
Telefon: +256 41 4301000
E-mail: 
info@ugandainvest.go.ug

Private Sector Foundation Uganda (PSFU)
Adres: Plot 43 Nakasero Road Kampala, Box 7683 Uganda

Telefon: +256312263850
E-mail: psfu@psfu.org.ug
Strona internetowa: www.psfuganda.org

Sustainable Business for Uganda Platfrom (SB4U)
Adres: 1st Floor, Padre Pio House Plot 32, Lumumba Avenue, Kampala, Uganda
Telefon: +256 393 254 212
Strona Internetowa: www.sb4uplatform.com

Konsulat Honorowy RP w Kampali
Konsul Honorowy Eprahim Kamuntu (obecnie sprawujący funkcję Ministra Sprawiedliwości)
Adres: Las Vegas Garden Hotel, Hamis Kiggundu Road, Bunga/Kawuku, P. O. Box 7103, Kampala, Uganda
Telefon: +256 772 774 876; +256 414 341 018
E-mail: ekamuntu17@gmail.com

Ambasada Republiki Ugandy w Berlinie
Ambasador: Pan Marcel Robert Tibaleka
Adres: Axel-Springer-Strasse 54a, 10117 Berlin, Niemcy
Telefon: +49 30 - 20 60 990
E-mail: office@ugandaembassyberlin.de
Strona internetowa: https://berlin.mofa.go.ug/

 


Data aktualizacji: 16 kwietnia 2024 r.

{"register":{"columns":[]}}