W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przeniesienie numeru 998 na 112

14.09.2021

Zdjęcie przedstawia ikonografię przeniesienia numeru 998 do 112

Przeniesienie numeru 998 na 112

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach informuje, że w dniu 14 września 2021 roku prowadzone będą prace związane z przeniesieniem numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który dotychczas był odbieramy na terenie Mysłowic przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach. Połączenia wykonane na numer 998 będą przekierowane do operatorów numeru 112.

W wyniku przełączenia mieszkaniec Mysłowc wybierając numer alarmowy Straży Pożarnej 998 zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego połączy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, obsługującego numer alarmowy 112. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia będzie dysponował odpowiednie do sytuacji siły ratownicze oraz koordynował prowadzone działania. Na dzień dzisiejszy dzieje się tak już ze wszystkimi zgłoszeniami alarmowymi dotyczącymi straży pożarnej, a wykonanymi bezpośrednio na numer 112.

Szersze informacje na temat idei oraz dotychczasowego wdrożenia projektu można uzyskać pod linkiem:

Numer alarmowy 998 będzie przełączony do centrów powiadamiania ratunkowego - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Portal Gov.pl (www.gov.pl)