W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala Edukacyjna OGNIK

Informujemy, że od 11 kwietnia 2022 ponownie ruszają zajęcia w sali edukacyjnej OGNIK.

 

W grudniu 2017 roku w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 przy ul. Kosmonautów 274 we Wrocławiu została otwarta Sala Edukacyjna OGNIK.
Sala edukacyjna “OGNIK” powstała w ramach rządowego programu “Bezpieczna +”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu w całej Polsce powstały sale edukacyjne do prowadzenia przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach programu strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.
Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczą się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz będą mogły przymierzyć ubrania strażackie a także wsiąść do samochodu pożarniczego.

Informujemy że zajęcia w Sali Edukacyjnej OGNIK odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach:

  • 9:00 – 10:30
  • 11:00 – 12:30

W celu rezerwcacji zajęć proszę dzwonić na numer  telefonu 71 349 35 55 wew. 916

Materiały

Regulamin Sali Edukacyjnej OGNIK
regulamin​_sali​_edukacyjnej​_ognik.pdf 0.22MB
Karta Zgłoszenia
karta​_zgloszenia.doc 0.08MB
{"register":{"columns":[]}}