W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nocny pożar hurtowni budowlanej w Nowogrodźcu.

Pożar hurtowni

                  17 lutego 2021 r. około godz. 02:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu wpłynęła informacja o pożarze budynku hurtowni budowlanej przy ulicy Podleśnej w Nowogrodźcu. Po dziesięciu minutach pierwsze strażackie zastępy dojechały na miejsce zdarzenia. Niestety w tym momencie pożar był już dość mocno rozwinięty i obejmował prawie połowę poddasza budynku hurtowni. Pierwsze przybyłe zastępy z OSP Nowogrodziec podały prądy gaśnicze w obronie na nie spaloną część budynku hurtowni oraz schłodzili 11 butli z gazem propan-butan, zmagazynowanych przy ścianie budynku. Po przybyciu następnych jednostek, z JRG Bolesławiec i OSP Czerna, Nowogrodziec II, Zebrzydowa, Ocice i Gierałtów, podano 4 prądy wody, w tym 2 z drabin mechanicznych, na palącą się konstrukcję i 2 prądy wody w obronie, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Po schłodzeniu butli z gazem przeniesiono je w bezpieczne miejsce. Po około 1,5 godz. walce z ogniem, strażakom udało się ugasić pożar. Następnie działania strażaków polegały na zabezpieczeniu sprzętu biurowego oraz dokonaniu prac rozbiórkowych spalonego poddasza.    

                 W akcji brało udział 45 ratowników z 5 zastępów z JRG Bolesławiec oraz 7 zastępów z jednostek OSP. Na miejscu zdarzenia były również 2 patrole Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

Zdjęcia (4)