W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wyjazd strażaków Grupy SGRT „Bolesławiec”

28.04.2021

Działania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego "Bolesławiec"

         W dniu 27 kwietnia 2021 roku ok godz. 11:00  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Bolesławiec” została zadysponowana do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego  na zjeździe z autostrady A4 na drogę S3 w miejscowości Szymanowice , powiat legnicki.

         Po dojeździe na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód ciężarowy przewożący materiały sypkie, w którym jechało dwóch mężczyzn, przewrócił się na bok przebijając przy tym barierę drogową. W wyniku uderzenia, kabina pojazdu uległa znacznej deformacji, przez co jeden z kierowców został uwięziony w środku. Działania zastępów SGRT Bolesławiec polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , stabilizacji samochodu ciężarowego przy użyciu wyciągarki linowej oraz przy współpracy strażaków z JRG Legnica i OSP Ulesie, wykonaniu dostępu przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej. Po ok. 1,5 godz. uwolniono mężczyznę, którego bez większych obrażeń przekazano dla zespołu ratownictwa medycznego. Działania strażaków z JRG Bolesławiec trwały 3 godz. i 26 minut.

Opracował :  st. str. Krzysztof Kaczyński
Zdjęcia  : KP PSP Bolesławiec

Zdjęcia (4)