W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pracowity weekend strażaków

26.04.2021

Pożar balotów słomy

           

            W dniach od 23 – 25 kwietnia 2021 roku strażacy z powiatu bolesławieckiego interweniowali 21 razy. Zdarzenia głównie dotyczyły pożarów traw i nieużytków, pożarów sadzy w przewodach kominowych oraz działań związanych z koronawirusem jak pomoc w dowozie osób do punktów sczepień lub dostarczanie leków osobom przebywającym na kwarantannie.  
            Nadal pomimo zakończonego sezonu zimowego 2020-2021, strażacy podejmowali aż 5 interwencji przy zdarzeniach związanych z pożarem sadzy w przewodzie kominowym oraz wystąpieniem tlenku węgla w mieszkaniu, w którym załączyła się czujka CO ostrzegając o zagrożeniu.
            Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu przypomina, że warto pamiętać o obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych, a także sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej.
Przepisy przeciwpożarowe nakazują obowiązkowe usuwanie zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych, od palenisk opalanych paliwem stałym - co najmniej raz na 3 miesiące.

Zdjęcia (2)