W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działalność kontrolno - rozpoznawcza

Pod pojęciem działalności kryje się szereg przedsięwzięć w zakresie zapobiegania niekorzystnym zjawiskom i zagrożeniom oraz usuwaniem ich przyczyn. Działania te mogą mieć różnoraki  charakter, a przede wszystkim polegają na uświadamianiu, jakie zachowania albo ich brak jest źródłem określonych zagrożeń, co jest dozwolone, a co zabronione i że naruszanie prawa jest karalne.

W parze z propagowaniem i uświadamianiem podążają kontrole stanu przestrzegania przepisów i norm. Organizacją powyższych zagadnień w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zajmuje się jako komórka wiodąca Sekcja ds. kontrolno – rozpoznawczych. Jej główne zadania w tej dziedzinie mają charakter kontrolno-rozpoznawczy na rzecz ochrony przeciwpożarowej, co polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem.

 

Opracowanie: kpt. Marek Woźniak, KP PSP Limanowa

Zdjęcia: KP PSP Limanowa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.06.2021 22:39 mł. bryg. Witold Chojnacki
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Witold Chojnacki
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Działalność kontrolno - rozpoznawcza 1.0 14.06.2021 22:39 mł. bryg. Witold Chojnacki

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}