W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działalność szkoleniowa

Z racji faktu, że Ochotnicze Straże Pożarne mają charakter wolontariatu, nie posiadają rozwiniętych struktur odpowiadających za wyszkolenie. Dlatego też, odpowiedzialnością za wyszkolenie członków OSP jako jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej w struktury KSRG, właściwy minister ds. wewnętrznych na drodze ustawodawstwa prawnego zobowiązał Państwową Straż Pożarną.

Organizatorem szkoleń członków OSP na pierwszym planie są właściwe terytorialnie Komendy Powiatowe/Miejski PSP, oraz w szczególnych przypadkach Komendy Wojewódzkie PSP poprzez Ośrodki Szkolenia. Powiązanie szczebla powiatowego w wyszkolenie strażaków ratowników OSP ma głębokie uzasadnienie, z uwagi na przyszłe, wspólne działania ratownicze, w czasie których od realizacji poszczególnych etapów akcji i od ich rzetelnego, fachowego  wykonania zależeć będzie życie zarówno ratowników, jak i poszkodowanych. Tworzące się w czasie szkolenia więzy między prowadzącymi szkolenie funkcjonariuszami PSP a ich uczestnikami, druhami OSP, oparte są na solidnej platformie wzajemnego poznania i zaufania, dadzą pozytywny rezultat podczas przyszłych działań ratowniczych.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Kulig, KP PSP Limanowa

Zdjęcia: KP PSP Limanowa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.06.2021 22:38 mł. bryg. Witold Chojnacki
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Witold Chojnacki
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Działalność szkoleniowa 1.0 14.06.2021 22:38 mł. bryg. Witold Chojnacki

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}