W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Klub HDK "Ognisty Ratownik"

Logo Klubu HDK KP PSP Limanowa

„RATOWANIE WESZŁO NAM W KREW” – zdanie, które można uznać za pewnego rodzaju motto charakteryzujące ludzi zaangażowanych w szeroko pojętą ideę ratownictwa - dla wielu z nas nie ograniczające się jedynie do służby zawodowej ale także rozszerzonej do czynnej działalności w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Chcąc dodatkowo wykorzystać potencjał  jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu limanowskiego,  pod koniec 2019 roku, grupa pracowników komendy  zainicjowała utworzenie Klubu Honorowych Dawców Krwi „OGNISTY RATOWNIK” przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Celem powstania klubu, jak również pierwszego zorganizowanego przez jego członków przedsięwzięcia tj. całorocznego konkursu skierowanego do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu limanowskiego w którego tytule znalazło się zacytowane powyżej hasło, jest:

a) zwiększenie liczby dawców krwi,

b) zwiększenie ilości donacji krwi pełnej i osocza,

c) pozyskanie wielokrotnych dawców krwi,

d) promocja honorowego krwiodawstwa,

e) integracja środowiska pożarniczego,

f) utrwalanie pozytywnego wizerunku strażaków w środowiskach lokalnych.

Klub obecnie tworzy kilkudziesięciu członków, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KP PSP w Limanowej jak również ratowników jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Kulig, KP PSP Limanowa

Zdjęcia: KP PSP Limanowa.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
15.06.2021 00:21 mł. bryg. Witold Chojnacki
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Witold Chojnacki
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Klub HDK "Ognisty Ratownik" 1.0 15.06.2021 00:21 mł. bryg. Witold Chojnacki

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}