Odprawa kadry dowódczej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych
14.06.2026
3 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyła się odprawa kadry dowódczej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu limanowskiego.
Odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, st. bryg. Tomasz Pawlik, który następnie przedstawił funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu.
odczas spotkania omówiono również zagadnienia związane
- prewencją społeczną,
- bezpieczeństwem i higieną służby,
- systemem alarmowania i ostrzegania ludności,
- współpracą z mediami oraz kreowaniem pozytywnego wizerunku służby.
Odprawa odbyła się przy okazji przeprowadzonych tego samego dnia zawodów sportowo-pożarniczych na stadionie Turbacz. Spotkanie podsumował prezes powiatowy ZOSPRP st. bryg. w st.spocz. Grzegorz Janczy.
Serdecznie dziękujemy kierownictwu Miejskiego Ośrodka Kultury, na czele z Panią Burmistrz Agnieszką Orzeł, za udostępnienie obiektu i stworzenie dogodnych warunków do przeprowadzenia spotkania.
Zamieścił: asp. Walczak A. - Z-ca Oficera Prasowego KP PSP w Limanowej