W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy PSP skierowani do walki z pandemią

23.10.2020

Strażacy z KP PSP Limanowa udzielają pomocy przedmedycznej osobie poszkodowane.

W związku z nadchodzącą wtórną falą pandemii, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiak polecił oddelegować 300 strażaków z całej Polski do walki z pandemią.  Będą to strażacy PSP posiadający uprawnienia zawodowe ratownika medycznego. Funkcjonariusze mają wesprzeć personel medyczny głównie w nowobudowanych szpitalach polowych, jak również szpitalach już istniejących podległych MSWiA w miejscowościach  Warszawa Poznań, Łódz, Katowice oraz Kraków.

Do Krakowa zostanie skierowanych 50 strażaków wśród nich będzie trzech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej:  asp. sztab Daniel Curzydło, mł. ogn. Grucel Kamil, sekc Giza Mikołaj, którzy sami zgłosili się do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Wszyscy oni posiadają tytuł ratownika medycznego oraz odpowiednie kwalifikacje w zakresie ratownictwa medycznego.