W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar stolarni w Boronowie

24.09.2021

Na zdjęciu widać górną część ściany budynku nad którą po prawej stronie widnieje wysięgnik z koszem, z którego strażak w umundurowaniu specjalnym w hełmie gasi pożar, w środkowej części zdjęcia łuna ognia.

24 września 2021 r. dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lublińcu o godz. 2:12 otrzymał zgłoszenie o treści: „widoczne płomienie na dachu stolarni przy ul. Dolnej 2 w Boronowie”. Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zastano silne zadymienie na pierwszej kondygnacji budynku oraz płomienie wydobywające się z poszycia dachowego.

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu terenu działań, podaniu siedmiu prądów gaśniczych na palącą się przybudówkę, objęte pożarem elementy konstrukcyjne dachu oraz przeszukaniu wszystkich pomieszczeń przedmiotowego budynku w celu wykluczenia ewentualnej obecności osób postronnych w obiekcie - brak poszkodowanych. Pożar powstał najprawdopodobniej w ww. przybudówce przedostając się do górnej kondygnacji przez otwory okienne i technologiczne. Na poddaszu nie były składowane żadne materiały palne co wpłynęło korzystnie na warunki pożarowe. Pożar przestał się rozprzestrzeniać o godz. 3:55, dogaszanie trwało niemalże do godz. 8:00.

Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej, dalsze czynności dochodzeniowe prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu z biegłym w dziedzinie pożarnictwa.

 

W działaniach udział brały:

- 3 zastępy z JRG w Lublińcu;

- 4 zastępy z JRG w Częstochowie;

- 1 zastęp z JRG w Katowicach;

- 1 zastęp z OSP w Tarnowskich Górach;

- 1 zastęp z OSP w Boronowie;

- 1 zastęp z OSP w Sadowie;

- 2 zastępy z OSP w Koszęcinie;

- 1 zastęp z OSP w Psarach;

- 1 zastęp z OSP w Olszynie;

- 2 zastępy z OSP w Kochcicach;

- 1 zastęp z OSP w Kamienicy Śląskiej;

- 1 zastęp z OSP w Gwoździanach;

- 1 zastęp z OSP w Sierakowie Śląskim;

- Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu;

- grupa operacyjna z KP PSP w Lublińcu;

- grupa operacyjna z KW PSP w Katowicach

 

Przybyli na miejsce:

- Wójt Gminy Boronów;

- Policja;

- Pogotowie Energetyczne

 

Opracowanie: st. kpt. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu

Zdjęcia: st. str. Szymon Majchrzak, KP PSP w Lublińcu

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}