W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie strażaka odchodzącego na świadczenie emerytalne

30.09.2021

Zdjęcie zrobione w pomieszczeniu strażnicy na tle baneru Komendy Powiatowej PSP w Lublińcu oraz Flagi Państwowej. Na pierwszym planie dwóch strażaków z uściskiem dłoni w umundurowaniu galowym, zwróceni ku sobie.

30 września 2021 roku odbyło się uroczyste pożegnanie strażaka – aspiranta sztabowego Bogusława Grobary, odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w dniu 1 kwietnia 1996 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 7 w Lublińcu. W dniu 1 kwietnia 1998 roku został mianowany na stanowisko młodszego ratownika. Po uzyskaniu kwalifikacji aspiranckich z dniem 1 grudnia 2010 roku na stanowisko służbowe zastępca dowódcy zmiany a od 1 grudnia 2013 roku na obecnie zajmowane stanowisko służbowe dowódca zmiany. Służbę zakończył 30 września br. na stanowisku dowódca zmiany.

W 2013 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej za wzorową służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił go Brązowym Medalem za Długoletnią służbę.

Za działalność w strukturach OSP w 2021 roku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP uhonorował asp. sztab. Bogusława Grobarę Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił go Dyplomem za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych w 2016 roku.

W imieniu swoim oraz wszystkich funkcjonariuszy KP PSP w Lublińcu podziękowania za wzorową służbę złożył komendant powiatowy st. bryg. Janusz Bula. Odchodzący na emeryturę strażak odebrał również wiele serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i powodzenia od kolegów oraz otrzymał okolicznościowy upominek.

 

Opracowanie: st. str. Łukasz Wołosz, KP PSP w Lublińcu

Zdjęcia: st. kpt. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}