W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prezentacja i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w Łagiewnikach Wielkich

02.10.2021

Przed pojazdem cztery osoby, jedna z nich przekazuje kluczyki samochodowe. W tle samochód pożarniczy.

2 października 2021 roku w jednostce OSP w Łagiewnikach Wielkich, w powiecie lublinieckim zaprezentowano i poświęcono otrzymany w listopadzie 2020 roku nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 4,3/16+4 marki Mercedes-Benz Atego.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach Wielkich. Po nabożeństwie nastąpiło przejście uczestników mszy św. na plac jednostki OSP, gdzie odbyła się główna uroczystość.

W trakcie apelu odczytany został okolicznościowy list od Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Jacka Kleszczewskiego.

 

Zakup samochodu dla OSP w Łagiewnikach Wielkich o całkowitej wartości 849,7 tys. zł współfinansowany został ze środków: Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej 300 tyś. zł, Urzędu Gminy w Pawonkowie 289,7 zł, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 130 tyś. zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach 70 tyś. zł, Urząd Marszałkowski województwa śląskiego 60 tys. zł.

 

W uroczystościach udział wzięli:

  • Andrzej Gawron – Poseł na Sejm RP ziemi lublinieckiej,
  • Zbigniew Przedpełski – przedstawiciel Marszałka Województwa Śląskiego,
  • st. bryg. Janusz Bula – Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu,
  • dh Krzysztof Strzoda – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP,
  • Joanna Wons-Kleta – wójt Gminy Pawonków,
  • Iwona Pawełka-Lewandowska – przewodnicząca Rady Gminy Pawonków,
  • ks. Grzegorz Sokalski - Proboszcz

 

Opracowanie: st. kpt. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu

Zdjęcia: st. kpt. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}