W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Organizacja i przygotowanie do działań poszukiwawczo-ratowniczych po katastrofach budowlanych

10.10.2021

Na zdjęciu pomieszczenie, w którym widać siedzących przy stołach ustawionych w rzędy słuchaczy. W głębi widoczny ekran z wyświetlana prezentacją oraz stojący prelegent.

W siedzibie komendy powiatowej PSP w Policach odbyło się dwudniowe seminarium, pt. „Organizacja i przygotowanie do działań poszukiwawczo-ratowniczych po katastrofach budowlanych”.

Uczestnikami szkolenia byli m.in. ratownicy z terenu województwa zachodniopomorskiego, w których realizowane są zadania z zakresu działań poszukiwawczo-ratowniczych, tj. z JRG PSP Stargard i JRG PSP Białogard oraz GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze. Prelegentami seminarium byli doświadczeni dowódcy i przewodnicy ze specjalistycznych grup poszukiwawczo-ratowniczych z Gdańska i Łodzi.

Prezentowane referaty obejmowały zagadnienia związane z organizacją i taktyką działań ratowniczych i poszukiwawczo-ratowniczych podczas katastrof budowlanych, również z wykorzystaniem psów ratowniczych. Poruszano także kwestie bezpieczeństwa na miejscu działań i przygotowanie do działań międzynarodowych USAR POLAND.

Szczególnie interesujące dla słuchaczy były przekazywane doświadczenia, obejmujące liczne studia przypadku z poszczególnych zdarzeń zarówno z terenu Polski, jak i z działań realizowanych poza granicami naszego państwa.

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KP PSP w Policach

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}