W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Policach 2021

24.05.2021

Na zdjęciu widoczny plac z polbruku i fragment budynku strażnicy. Przed garażami budynku stojące strażackie pojazdy, przed nimi widoczne plecy stojących w równym szeregu, wyprostowanych strażaków, część z nich w ciemnogranatowym umundurowaniu galowym z żółtymi sznurami i rogatywkami na głowach, część stojących w głębi w piaskowym ubraniu bojowym w czerwonych hełmach na głowie. Na pierwszym planie po lewej stronie sztandar na drzewcu, po prawej stojącego bokiem strażaka w mundurze galowym ze sznurem i rogatywce. Przed nim czerwone zadaszenie otwartego namiotu z napisem KP PSP w Policach, pod którym widać stojące postaci, część z nich w mundurach. Dalej widoczna mównica z logo Państwowej Straży Pożarnej i przemawiający Komendant Powiatowy PSP w Policach st. kpt. Piotr Maciejczyk. W głębi zdjęcia zieleń drzew i krzewów, niebo błękitne z nielicznymi białymi obłokami.

24 maja 2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystą zbiórkę rozpoczęło złożenie meldunku Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu st. bryg. Jarosławowi Tomczykowi przez dowódcę uroczystości bryg. Przemysława Grzybowskiego. Z okazji święta strażackiego podniesiona została flaga państwowa i odegrany hymn Polski. Następnie Komendant Powiatowy PSP w Policach st. kpt. Piotr Maciejczyk dokonał podsumowania poprzedniego roku służby, w szczególny sposób akcentując widoczne zaangażowanie podległych funkcjonariuszy oraz strażaków z ochotniczych straży pożarnych z powiatu polickiego w działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 oraz podziękował za dotychczasowy trud w realizacji zadań w nowych, niespotykanych w poprzednich latach uwarunkowaniach. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń oraz awansów na wyższy stopień służbowy.

Osobne życzenia przesłał również w odczytanym liście okolicznościowym Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Paweł Szefernaker.

 

Honorowymi gośćmi uroczystości oprócz wspomnianego już Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosława Tomczyka, byli: Starosta Policki Pan Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Policach dh Marian Siwiela oraz kapelan Strażaków Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. kanonik Waldemar Szczurowski.

 

Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia dziękując wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za ich służbę oraz pracę, a także za zaangażowanie podczas realizacji zadań służbowych.

 

Podczas uroczystej zbiórki odznaczenia otrzymali:

Złoty Krzyż Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana - Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun,

Srebrny Krzyż Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana – Komendant Powiatowy PSP w Policach st. kpt Piotr Maciejczyk, bryg. Przemysław Grzybowski oraz mł. kpt Edyta Kucharska.

 

Na stopień ogniomistrza awansowano mł. ogn. Karola Łańcuckiego oraz mł. ogn. Pawła Tobołę.

 

Uwzględniając również uroczystości organizowane na szczeblu wojewódzkim z okazji Dnia Strażaka, awanse na wyższy stopień służbowy otrzymali funkcjonariusze:

- na stopień kapitana - mł. kpt Sebastian Jabcoń i mł kpt. Filip Kiełek

- na stopień mł. kapitana - asp. Paweł Blachura

- na stopień st. aspiranta - asp. Piotr Plizga

- na stopień aspiranta - mł. asp. Wojciech Krawiec

- na stopień st. ogniomistrza - ogn. Maciej Tymosz.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wyróżnił Brązowym Krzyżem Zasługi - bryg. Przemysława Grzybowskiego, a Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę - asp. Macieja Drewnowskiego.

 

Ponadto Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński odznaczył brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” mł. bryg. Piotra Tuzimka oraz asp. szt. Artura Pawlaka.

 

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KP PSP w Policach

Zdjęcia (6)