W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Statystyczne podsumowanie 2020 roku

01.01.2021

Wykres kołowy pokazujący ilość zdarzeń

W 2020 roku strażacy z terenu powiatu polickiego wyjeżdżali do 1234 zdarzeń, w tym 258 pożarów, 932 miejscowych zagrożeń i 44 alarmów fałszywych. W pożarach zginęły 2 osoby, a 4 odniosły obrażenia ciała. Natomiast w wypadkach w komunikacji lądowej zginęły 2 osoby, a 34 zostały ranne.

Znaczną ilość miejscowych zagrożeń tj. 400 to interwencje związane z walką z pandemią jak m.in.: prowadzenie punktów kontroli sanitarnych na przejściach granicznych, dostarczanie żywności i leków do miejsc objętych kwarantanną, utrzymywanie przyszpitalnych polowych izb przyjęć, dezynfekcja miejsc publicznych itp. 

Odnotowaliśmy także wyraźny wzrost liczby wyjazdów do tzw. izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego. Są to sytuacje, gdy do nagłego zachorowania lub sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu nie może w krótkim czasie dotrzeć zespół ratownictwa medycznego. Strażacy udzielają na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy i prowadzą działania ratownicze do czasu przejęcia pacjenta przez podmiot Państwowego Ratownictwa Medycznego. W 2020 roku strażacy z powiatu wyjeżdżali do takich zdarzeń 18 razy.

Szacunkowe straty w ubiegłym roku w pożarach wyniosły 3,54 mln zł, natomiast uratowano mienie o wartości 20,1 mln. zł.

Dla porównania w 2019 roku interwencji ogółem było 967, pożarów – 300, miejscowych zagrożeń – 611, fałszywych alarmów – 56.

Zdjęcia (1)