W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie personelu medycznego przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej

01.04.2021

Na zdjęciu w pomieszczeniu z białymi ścianami i białym regałem po lewej stronie, widać pięć osób ustawionych przodem, bokiem i plecami, ubranych w białe kombinezony ochronne z zasłoniętymi białymi maseczkami twarzami i przeźroczystymi przyłbicami. Osoba na pierwszym planie zakłada białe rękawiczki ochronne, w tle osoba poprawiająca czepek na głowie.

Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego, w ramach wsparcia dla służb medycznych działających na pierwszej linii w walce z COVID-19, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa zachodniopomorskiego posiadający uprawnienia ratownika medycznego dołączyli do personelu medycznego w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Od 1 kwietnia br. w gronie 4. delegowanych strażaków, znalazł się również funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Policach, dowódca zmiany JRG – asp. sztab. Artur Pawlak. Do tej pory w Polsce do działań w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych jest 95 ratowników medycznych z PSP, którzy mogą m.in. obsługiwać respiratory, dokonywać wkłuć i podawać medykamenty. Zachodniopomorscy strażacy zostali oddelegowani do pracy w szpitalu na okres 3 miesięcy.

 

Opracowanie: KP PSP w Policach

Zdjęcia: KW PSP w Szczecinie, KP PSP w Policach

Zdjęcia (3)