W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

APEL WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ - ZASZCZEPMY SIĘ!

20.07.2021

baner z logioem państwowej straży pozarnej i napisem #szczepimy się

Logo PSP

 

APEL

Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego
Państwowej Straży Pożarnej

Zaszczepmy się!

Pandemia COVID-19 od marca 2020 roku zmienia nasze życie, czyniąc niepowetowane straty. Wielu z nas miało okazję osobiście przekonać się jak bezlitosna to jest choroba. Ze statystyk wynika, że w 2020  roku zanotowano o 67 tys. zgonów więcej, niż w roku poprzednim. To tak jakby z powierzchni Polski zniknęło jedno miasto wielkości Gniezna.

Pandemia wyrządziła ogromne szkody także w przestrzeni społecznej i gospodarczej, zatrzymując życie na zbyt długo.

Do dzisiaj nie zostało wynalezione lekarstwo na COVID-19, a jedynym wyjściem z tej sytuacji jest osiągnięcie odporności populacyjnej oraz szybkie przerwanie transmisji wirusa. Możemy tego dokonać jedynie poprzez szczepienie jak największej liczby osób, tym bardziej że dostęp do szczepień jest bezproblemowy.

Jak zapewniają specjaliści, korzyści ze szczepień wielokrotnie przewyższają ryzyko, a każdy pacjent przed szczepieniem przechodzi przez odpowiednią kwalifikację, która pozwala na wykrycie przeciwwskazań do podania szczepionki.

Nie było by nas w tym miejscu cywilizacyjnym, gdyby nie szczepienia. To właśnie im zawdzięczamy zmniejszenie śmiertelności na takie choroby jak błonica, tężec, krztusiec, odra.

Dlatego w tym miejscu apeluję do wszystkich strażaków, zarówno tych zawodowych jak i ochotników, którzy jeszcze nie podjęli decyzji dotyczącej szczepienia przeciw COVID-19, aby dla dobra nas wszystkich się zaszczepili. Bez Waszego zaangażowania nie uda się stoczyć wygranej bitwy z koronawirusem SARS-CoV-2.

Teraz możemy sprawić, że świat stanie się wolny od zgonów powodowanych koronawirusem SARS‑CoV-2, a rzeczywistość powróci do normalności.

 

ZASZCZEPMY SIĘ PRZECIWKO COVID 19 - NIEZALEŻNIE OD RODZAJU SZCZEPIONKI.

TAK SZYBKO JAK TO TYLKO MOŻLIWE.

 

                                                                                                                  Wielkopolski Komendant Wojewódzki
                                                                                                                   Państwowej Straży Pożarnej

                                                                                                                   nadbryg. Dariusz Matczak

 

 

Materiały

Apel WKW​_#SzczepimySię
Apel.pdf 0.29MB