W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KONSULTACJE SPOŁECZNE NAD PROJEKTEM USTAWY O OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z UDZIAŁEM KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP NADBRYG. ANDRZEJA BARTKOWIAKA - TRANSMISJA ONLINE (+WIDEO)

14.05.2021

14 maja 2021 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinie (pow. poznański, woj. wielkopolskie) odbyły się konsultacje społeczne projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem.

Konsultacje nad projektem ustawy o OSP

W konsultacjach tych wzięli udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Zamelczyk i bryg. Robert Natunewicz oraz komendant miejski PSP w Poznaniu st. bryg. Jacek Michalak. Strażaków-ochotników reprezentowali druhowie z powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, jarocińskiego, kościańskiego, nowotomyskiego, pleszewskiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, i wrzesińskiego.

W gościnnej jednostce ochotniczej straży pożarnej w Mosinie gości przywitał gospodarz obiektu druh Michał Kołodziejczak – wiceprezes i jednocześnie naczelnik OSP Mosina.

W czasie debaty Komendant Główny PSP omówił ramowe założenia projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej oraz odniósł się do nieprawdziwych informacji, które pojawiają się wokół tej ustawy w internecie.

Z uwagi na zagrożenie pandemiczne debata ta była również transmitowana online.

Relację z debaty można obejrzeć pod tym adresem https://youtu.be/y1K2okqcLmQ

Opracował: bryg. Sławomir Brandt

Wideo

Zdjęcia (7)