W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

SZKOLENIE DLA FUNKCJONARIUSZY SPECJALISTYCZNYCH GRUP RATOWNICTWA CHEMICZNO-EKOLOGICZNEGO PSP Z WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

23.11.2021

grupa strażaków w mundurach siedzi w sali, na przeciwko stoi dwóch meżczyzn, w tle prezentacja, wszyscy w maseczkach na twarzach

W dniach od 18 do 19 listopada br.na terenie JRG 2 Komendy Miejskiej PSP

w Koninie odbyło się szkolenie    dla funkcjonariuszy Specjalistycznych

Grup Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP z województwa wielkopolskiego. Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia z zakresu reagowania na zdarzenia radiacyjne. Szkolenie poprowadził Główny Specjalista ds. Zagrożeń Radiacyjnych Komendy Głównej PSP Pan Michał Łupiński. Dodatkowo podczas szkolenia został zaprezentowany pod kątem możliwości wykorzystania podczas działań ratowniczych mobilny robot IBIS oraz dwa bezzałogowe statki powietrzne stanowiące wyposażenie SGRChem-Eko KM PSP Poznań.

W szkoleniu udział wzięli poza funkcjonariuszami SGRChem-Eko PSP z województwa wielopolskiego zaproszeni goście z Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.


Opracował: asp. Piotr Gładysz, Wydział Operacyjny, KW PSP Poznań
Zdjęcia: archiwum KW PSP Poznań

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}