W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

SZTAB KRYZYSOWY ODNOŚNIE AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMICZNEJ W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

12.11.2021

W porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz MSWiA, a w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce wojewoda Michał Zieliński 12 listopada 2021 r. zwołał sztab kryzysowy z przedstawicielami naczelnych służb województwa.

SZTAB KRYZYSOWY ODNOŚNIE AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMICZNEJ W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

Podczas posiedzenia przedstawiciele służby medycznej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej przedstawiły aktualny stan epidemiczny, a także omówiony został plan działania na najbliższe dni oraz tygodnie.

Z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w odprawie z Wojewodą, w formie połączenia wideokonferencyjnego, wziął udział zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Zamelczyk.

Wojewoda Michał Zieliński podkreślił, że o ile sytuacja w Wielkopolsce nie jest zła w stosunku do niektórych województw, o tyle wzrost potwierdzonych dobowo zakażeń tydzień do tygodnia wzrosła dwukrotnie i obecnie wynosi ok. 1300 wyników dodatnich na ok. 6000 wymazów.

Efektem tej sytuacji jest blisko 85 osób wymagających hospitalizacji. Ponad 75% trafiających do szpitala przypadków to osoby niezaszczepione. Obecnie w województwie zabezpieczonych jest 780 łóżek covidowych z czego zajętych jest 560. Na terenie MTP działa szpital tymczasowy. Podczas spotkania sztabu ustalono uruchomienie w najbliższą niedzielę kolejnego, trzeciego już modułu szpitalnego. Na dziś w regionie zajętych jest też ok. 40 łóżek respiratorowych, czyli blisko połowa na ten moment zabezpieczonych.

Wojewoda Michał Zieliński odniósł się także do realizowanego na bieżąco narodowego programu szczepień. Oprócz planowanych zabiegów, w tym coraz częściej podawanej trzeciej dawce wojewoda przypomniał o trwającej akcji umożliwiającej szczepienia w mobilnym punkcie – Szczepieniobusie – umożliwiającym dotarcie do najdalej położonych zakątków naszego województwa. Korzystając z okazji raz jeszcze wojewoda Michał Zieliński zaapelował do wszystkich wahających się osób o udanie się na szczepienia.

Opracowano na podstawie informacji z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}