W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

UCZESTNICZYLIŚMY W NOCNYM TROPICIELU 2021

06.09.2021

strażacy i inne służby przenoszą na desce ortopedycznej osobę poszkodowaną, przd nimi stoi strażak w hełmie i kamizelce z napisem kierujący działaniem ratowniczym, w tle pojazdy pożarnicze

St. bryg. Jarosław Zamelczyk reprezentował Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP podczas 2. edycji Ogólnopolskich Manewrów Poszukiwawczo-Ratowniczych pk. NOCNY TROPICIEL 2021 zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Szukamy i Ratujemy”.

Przedmiotowe manewry miały miejsce na terenie powiatów: krotoszyńskiego oraz gostyńskiego (gminy: Koźmin Wielkopolski i Pogorzela) w sobotę 4 września br., a głównym celem ich przeprowadzenia było doskonalenie współdziałania podmiotów realizujących poszukiwania ratownicze po wypadku lotniczym. Przedsięwzięcie stało się także okazją do praktycznego sprawdzenia możliwości taktyczno-technicznych pododdziałów jednostek ochrony przeciwpożarowej podejmujących czynności poszukiwawcze oraz umiejętności dyżurnych SK, a także kadry dowódczej w zakresie organizacji akcji ratowniczej przy zdarzeniu z udziałem statku powietrznego. Z ramienia wielkopolskiej Straży Pożarnej w tegorocznej odsłonie manewrów udział wzięły SiS w postaci:  SGPR i SGRW Poznań, SGRW Kalisz, SGRWN Kościan, jak również zastępy z KP PSP i OSP z powiatów: krotoszyńskiego, gostyńskiego i pleszewskiego.

Nadmienić należy, iż honorowy patronat nad Nocnym Tropicielem objął m.in. nadbryg. Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu.


Opracowanie: Piotr Wilczewski
Zdjęcia: dh. Szymon Sikora (OSP Koźmin Wielkopolski)

Zdjęcia (9)