W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XXVI MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW PŁETWONURKÓW WYGRALI WIELKOPOLANIE

08.09.2021

Dwa najważniejsze tytuły, Indywidualny Mistrz Polski oraz Drużynowy Mistrz Polski w Płetwonurkowaniu Strażaków zdobyli strażacy z Piły !

trzech mężczyzn w niebieskich bluzach sportowych i czarnych spodniach trzymający duzy złoty puchar, w tle jezioro

W rozegranych na terenie jeziora w Bornem Sulinowie XXVI Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków wystartowało sześciu strażaków na co dzień służących w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 w Pile. Strażacy stworzyli dwie drużyny, reprezentując Piłę i Wielkopolskę w kategoriach PSP i OSP. W pierwszym dniu mistrzostw, 3-go września przeprowadzono konkurencję indywidulaną. Spośród wszystkich startujących, najlepszy czas i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski uzyskał mł. ogn. Karol Subdarzewski. Zawodnik z Piły pokonał swoich rywali, osiągając zdecydowaną przewagę nad kolejnymi startującymi. W sobotę, 4-go września do rywalizacji przystąpiły drużyny. Łącznie do walki o miano najlepszej drużyny przystąpiło 14 ekip z całego kraju. Strażacy reprezentujący OSP RW Piła, z świeżo upieczonym Indywidualnym Mistrzem w składzie osiągnęli najlepszy czas dnia zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski Strażaków w Płetwonurkowaniu. Zwycięską drużynę razem z mł. ogn. Karolem Subdarzewskim tworzyli mł. asp. Marcin Manthey oraz sekc. Marcin Wojtania. Druga drużyna z Piły, w składzie st.asp. Przemysław Chodynicki, mł.asp. Adrian Romanowski, mł. ogn. Sebastian Kołodziejewski, startująca jako PSP Wielkopolska zajęła dobre, piąte miejsce, tracąc tylko kilka sekund do ekip zajmujących podium. Wszyscy startujący w mistrzostwach strażacy z Piły potwierdzili doskonałe przygotowanie do pracy w wodzie ratowników na co dzień służących w JRG PSP nr 2 w Pile.

Mistrzom Polski serdecznie gratulujemy !!


Opracowanie:  st.kpt. Paweł Kamiński
Zdjęcia: st.kpt. Paweł Kamiński

Zdjęcia (6)