Powrót

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu

26.06.2026

Uczniowie reprezentujący klasy mundurowe stoją w szeregach na uroczystości, na dziedzińcu szkoły.

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Wiśniewski uczestniczył dziś w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2025/2026, które odbyło się w atmosferze podsumowania całorocznej pracy oraz podziękowań dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Uroczysty apel otworzyła Dyrektor szkoły Małgorzata Nawojczyk-Bolewska, dziękując społeczności szkolnej za zaangażowanie, wytrwałość i wspólną pracę w mijającym roku szkolnym. Jednocześnie złożyła wszystkim życzenia bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji.

Tegoroczna uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in.:

  • I Wicewojewoda Wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc,
  • Wicekurator Oświaty Izabela Liebert-Jędraszkowiak,
  • Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania Przemysław Foligowski,
  • przedstawiciele wojska, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz partnerzy i pracodawcy współpracujący ze szkołą.

Podczas apelu wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wręczając im dyplomy i nagrody. Pozostali uczniowie, odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach, odebrali wyróżnienia z rąk wychowawców w swoich klasach.

Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej oraz występ wokalny promujący kampanię „Drugie Życie”.

Na zakończenie wszystkim uczniom życzono udanego, bezpiecznego i pełnego pozytywnych wrażeń wypoczynku podczas wakacji. 

 


Opracowanie: asp. Martin Halasz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
Zdjęcia: asp. Martin Halasz (KW PSP Poznań), Bruno Wróbel (Wielkopolska Fotografia Ratownicza)

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}