W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE POWIATOWEJ PSP W SŁUPCY

10.06.2021

ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE POWIATOWEJ PSP W SŁUPCY

Wielkopolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak z dniem 10 czerwca 2021 roku:

  • powołał mł. bryg. Zbigniewa Rzemyszkiewicza  na  stanowisko komendanta powiatowego  PSP w Słupcy,
  • powierzył mł. kpt. Robertowi Brzymyszkiewiczowi pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!


mł. bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz

Mł. bryg. Zbigniew    Rzemyszkiewicz z  Państwową Strażą Pożarną jest związany od 1997 roku kiedy to rozpoczął edukację w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły,   w okresie  od 01.06.1999 r. do 14.01.2011 r. pełnił służbę  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Gnieźnie na stanowisku zastępcy dowódcy zmiany. Z dniem 15.01.2011 r. został mianowany na zastępcę dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, gdzie pełnił służbę do 30.04.2020 roku.
Mł. bryg. mgr  Zbigniew Rzemyszkiewicz pracę zawodową łączył  z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i ogólnych. Ukończył między innymi:

  • Akademię Bydgoską  im. Kazimierza Wielkiego, Wydział  Pedagogiki i Psychologii, specjalność edukacja obronna, uzyskując tytuł licencjata,
  • Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, kierunek: administracja, specjalność administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego, uzyskując tytuł magistra,

Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego - studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Odznaczony:

  • ​​​​​​​​​​​​​​Brązową Odznaką  „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” - 2012
  • Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa - 2014 

    Mł. bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz w 2016 otrzymał również Dyplom Komendanta Głównego PSP.

Opracował: Wydział Kadr KW PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. bryg. Lucyna Rudzińska

Zdjęcia (5)