W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja z komendantami miejskimi i powiatowymi PSP

16.07.2021

Dnia 16 lipca 2021 odbyła się wideokonferencja przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, na czele z Zastępcą Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorzem Słotą z komendantami powiatowymi i miejskimi PSP.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie przy stole. W tle zdjęcia widoczne są flagi Polski, wraz z logiem PSP oraz drewniana ikona św. Floriana.

Głównym celem spotkania było omówienie szczegółów związanych z obecnością funkcjonariuszy PSP na terenie „Pol’And’Rock Festival 2021” w ramach zabezpieczenia operacyjnego. Przedstawiono bieżące ustalenia dotyczące organizacji poszczególnych podoperacji oraz wymagania kadrowe i sprzętowe stawiane do poprawnego funkcjonowania w trakcie trwania imprezy.

W dalszej części przekazano informacje o bieżących zadaniach operacyjnych, w tym o działalności PSP wobec obozów harcerskich, zbliżających się terminach sprawozdawczości oraz zakazu i wyjątków stosowania technik linowych. Omówiono również aktualne sprawy pionu kwatermistrzowskiego, w tym realizację dotacji COVID-owych PSP i OSP w woj. zachodniopomorskim, terminowość rozliczeń, podział środków i ich wydatkowanie, a także inne potrzeby inwestycyjne w 2021 roku.


Opracował: mł. kpt. Przemysław Wiaderski

Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Gocół

Zdjęcia (1)