W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka - Koszalin 2021

22.05.2021

22 maja 2021 roku na placu nowo wybudowanej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Koszalinie odbyła się uroczystość Zachodniopomorskich Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Ze względu na trwającą pandemię uroczystość zorganizowano z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i reżimu sanitarnego.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2021

Meldunek Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. Andrzejowi Bartkowiakowi złożył dowódca uroczystości st. kpt. Michał Smela.

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Tomczyk w swoim przemówieniu podziękował przybyłym gościom, strażakom i pracownikom cywilnym za udział w tym szczególnym dniu.

W uroczystości udział wzięli m. in.:
• Poseł do Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński,

• Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker,

• Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki,

• Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak,

• Komendant Miejski PSP w Koszalinie st. bryg. Mirosław Pender,

• kapelan zachodniopomorskich strażaków ks. bryg. Ryszard Szczygieł,

Watro wspomnieć, że w tym roku z okazji Dnia Strażaka Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił Krzyżem Zasługi 2 funkcjonariuszy i 23 osób Medalem Za Długoletnią Służbę. Ponadto Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” 41 osób. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 40 oficerów, w tym 20 na pierwszy stopień oficerski, 17 aspirantów oraz 21 podoficerów i szeregowych.

W tym roku wojewódzkie obchody Dnia Strażaka były inne niż dotychczas, gdyż ze względów pandemicznych, odbyła się również promocja na pierwszy stopień oficerski. W tym dniu Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak uroczyście nadał 20 funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej stopień młodszego kapitana.

Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie dwóch nowych pojazdów. Średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz średniego samochodu specjalnego ze sprzętem ochrony dróg oddechowych.

W czasie obchodów wręczono 11 promes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Ostatnim punktem było uroczyste otwarcie nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Koszalinie.

Na zakończenie wręczono dyplomy Komendanta Głównego PSP trzem wyróżnionym strażakom z województwa zachodniopomorskiego.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.Źródło:
KW PSP Szczecin

Zdjęcia (8)