W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja z pełnomocnikiem wojewody mazowieckiego do spraw Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19

13.01.2021

Zdjęcie przedstawia trzy osoby, w tym dwóch strażaków oraz jedną osobę cywilną podczas wideokonferencji. W tle ścianka koloru czerwonego oraz duże godło RP w kolorze białym.

13 stycznia 2021 roku miała miejsce wideokonferencja kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego z udziałem st. bryg. Jarosława Nowosielskiego mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz pana Mariusza Sokołowskiego pełnomocnika wojewody mazowieckiego do spraw realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące wsparcia jednostek samorządu terytorialnego przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych.

Do 14 stycznia 2021 roku komendanci powiatowi i miejscy PSP spotkają się z przedstawicielami gmin oraz ochotniczych straży pożarnych w celu koordynacji wsparcia Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 na terenie  poszczególnych powiatów i gmin woj. mazowieckiego.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu.

W najbliższych dniach ruszy organizacja transportu w gminach. Zwrócimy się także z prośbą do gmin, aby każda z nich do 15 stycznia zorganizowała linię telefoniczną, infolinię dla obywateli i dla mieszkańców danej gminy tak, aby w jasny sposób każdy, kto potrzebuje transportu mógł ten transport uzyskać – poinformował Mariusz Sokołowski pełnomocnik wojewody mazowieckiego do spraw realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Samorządy aktywnie włączą się także w akcję informacyjną o szczepieniach przeciwko COVID-19. Do seniorów zostaną wysłane m.in. informacje, a w lokalnej prasie pojawią się ogłoszenia o szczepieniach.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie ochotniczych straży pożarnych będą wspierali jednostki samorządu terytorialnego w działaniach związanych z transportem seniorów do punktów szczepień oraz włącza się w akcje informacyjną na temat szczepień.

 

Czytaj także  „ Przygotowania do realizacji Narodowego Programu Szczepień na Mazowszu - wideokonferencja Wojewody z samorządowcami”

Czytaj także „Wideokonferencja kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego w sprawie wsparcia Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19”

 

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie,

Zdjęcia: mgr Paulina Merks– Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zdjęcia (2)