W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2021

15.07.2021

Interesujesz się zrównoważonym rozwojem? Zależy Ci na tym, aby troska o globalny zrównoważony rozwój oraz realizacja Celów zrównoważonego rozwoju ONZ stały się udziałem większej liczby osób? Zorganizuj wydarzenie i dołącz do VIII-ej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, 20 – 26 września 2021.

Napis Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 20-26 wrzesień w języku polskim, francuskim i angielskim

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) to ogólnoeuropejskie wydarzenie promujące zrównoważony rozwój na świecie oraz Cele zrównoważonego rozwoju ONZ (CZR). Akcja  koordynowana jest przez biuro ESDW przy Institute for Managing Sustainability Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu i ma na celu zwiększenie widoczności działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój oraz wdrażanie Agendy 2030.

Co roku w ramach Tygodnia w państwach europejskich organizowanych jest kilka tysięcy wydarzeń (warsztatów, wykładów, pokazów, debat, konkursów i in). W 2020 r. było ich ponad 4 tys., a w 2019 – ponad 6 tys. Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu, należy zarejestrować swoje wydarzenie dotyczące, co najmniej jednego z aspektów zrównoważonego rozwoju na dedykowanej platformie www.esdw.eu, a następnie zrealizować je między 18 września a 8 października 2021 r.

Zachęcamy szkoły, ośrodki akademickie, centra badawcze, instytucje edukacyjne, organy administracji państwowej, organizacje pozarządowe, samorządy, przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne do organizacji wydarzeń promujących zrównoważony rozwój i ich rejestrację na platformie ESDW. Planując wydarzenie należy pamiętać o dostosowaniu ich do obowiązujących ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym.

Uwaga! Zaplanuj działanie już dziś i zarejestruj swoją inicjatywę. W najciekawszym zarejestrowanym wydarzeniu udział weźmie Minister Klimatu i Środowiska, pan Michał Kurtyka.

Polskie obchody koordynuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska:

Kontakt: Maciej Jędrychowski

tel. +48 784 935 970, e-mail: maciej.jedrychowski@klimat.gov.pl

Czytaj więcej o zrównoważonym rozwoju i CRZ:

https://www.gov.pl/web/polskapomoc/cele-zrownowazonego-rozwoju

https://www.un.org.pl/  

http://www.unic.un.org.pl/strony-2011-2015/zrownowazony-rozwoj-i-cele-zrownowazonego-rozwoju/2860

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/zrownowazony-rozwoj