W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

> Pomoc rozwojowa

Pomoc rozwojowa to pojemny termin, który obejmuje wiele form wsparcia udzielanego przez państwa rozwinięte państwom rozwijającym się. 

Trzech chłopców pod nadzorem nauczyciela pracują w zakładzie stolarskim

Zgodnie z definicją Komitetu Pomocy Rozwojowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (ang. Development Assistance Committee, Organization for Economic Cooperation and Development  - DAC OECD), Oficjalna Pomoc Rozwojowa (ang. Official Development Assistance – ODA), to darowizny i pożyczki przekazywane przez instytucje rządowe lub organizacje międzynarodowe, mające na celu wsparcie rozwoju gospodarczego i dobrobytu w krajach rozwijających się.

Warunkiem zaklasyfikowania współpracy rozwojowej jako Oficjalnej Pomocy Rozwojowej jest umiejscowienie kraju partnerskiego, któremu udzielane jest wsparcie, na liście biorców pomocy rozwojowej publikowanej przez DAC OECD.

Materiały

Więcej informacji na temat Oficjalnej Pomocy Rozwojowej na stronie Komitetu Pomocy Rozwojowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoj
{"register":{"columns":[]}}