W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Interaktywna Mapa karier i wirtualne Miasto zawodów

14.12.2023

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Fundacją Katalyst Education przygotowało opisy 15 zawodów związanych z branżą energetyki jądrowej, które zostały umieszczone w wirtualnym Mieście zawodów w budynku elektrowni jądrowej na stronie www.mapakarier.org

Elektrownia jądrowa na mapie karier

Mapa karier wspiera dzieci oraz młodzież w rozwoju ich ścieżki edukacyjno-zawodowej i kultury uczenia się przez całe życie. Jest powszechnie wykorzystywanym interaktywnym narzędziem doradztwa zawodowo-edukacyjnego w szkołach w Polsce. Korzystają z niej dzieci do eksplorowania wirtualnego Miasta zawodów, młodzież do analizy danych profesji w trybie sprofesjonalizowanym, a także nauczyciele, szkolni doradcy zawodowi oraz rodzice. Użytkownicy Mapy karier otrzymują kompleksowe informacje dotyczące danego zawodu, w tym kluczowe przedmioty szkolne, potrzebne kompetencje, ścieżki edukacyjne, średnie zarobki i potencjalne miejsca pracy. Do Mapy karier dołączyły również zawody związane z sektorem energetyki jądrowej.

Na Mapie karier znajdują się opisy 15 ścieżek karier z branży jądrowej. Po kliknięciu w budynek elektrowni jądrowej rozwija się lista przykładowych zawodów jądrowych, w których można znaleźć zatrudnienie. Są to:

inspektor ochrony radiologicznej, inspektor dozoru jądrowego, specjalista cyklu paliwowego, specjalista wypalonego paliwa jądrowego, specjalista pomiarów reaktorowych, chemik reaktorowy, specjalista składowania odpadów promieniotwórczych, operator reaktora jądrowego, inżynier reaktorowy, analityki dozoru jądrowego, fizyk reaktorowy, specjalista przetwarzania odpadów promieniotwórczych, specjalista gospodarki odpadami promieniotwórczymi, inżynier konstruktor i operator komór gorących.

Każdy z zawodów jądrowych zawiera dokładny opis wraz ze wskazaniem wiodących przedmiotów szkolnych, a także potrzebne wymagania i umiejętności. Do opisu zawodów dołączona jest przykładowa ścieżka edukacyjna dla danej profesji i wskazane potencjalne miejsca pracy.  

Wszystkie zasoby edukacyjne Fundacji Katalyst Education są opracowywane zgodnie z podstawą programową w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i udostępniane na platformie internetowej w sposób bezpłatny i ogólnodostępny.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}