W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Składowisko nisko- i średnioaktywnych odpadów promieniotwórczych

Nisko- i średnioaktywne odpady promieniotwórcze w Polsce powstają w związku z wykorzystywaniem izotopów promieniotwórczych w badaniach naukowych, przemyśle i medycynie. Ze względu na swoją charakterystykę, wymagają specjalnego postępowania, które pozwoli na skuteczne izolowanie ich od środowiska naturalnego. Za wstępny etap tego postępowania odpowiadają instytuty badawcze, szpitale i inne jednostki, na terenie których zostały wytworzone. Następnie trafiają do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, który odpowiedzialny jest za prawidłowe przygotowanie odpadów do transportu i składowania.  Na końcu, odpady umieszczane zostają w funkcjonującym od 60. lat Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych.

Zapraszamy do zapoznania się z dalszymi informacjami nt. postępowania z nisko- i średnioaktywnymi odpadami promieniotwórczymi w Polsce.

{"register":{"columns":[]}}