W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Nr 4/2021 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Pierzchałach gm. Płoskinia

Uwaga! Pilny komunikat

Woda z wodociągu w Pierzchałach zaopatruje miejscowość: Pierzchały

 

W dniu 31 maja 2021r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie wydał decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Pierzchałach ze względu na przekroczenie dopuszczalnej wartości jonu amonowego, żelaza, manganu i podwyższoną mętność.

 

Może to pogarszać wygląd i smak wody, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych. Trwają prace mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody. 

Infografika informująca o tym iż woda nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Braniewie.