W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

zdjęcie przedstawiające napis "STOP" wykonany z papierosów; logo Ministerstwa Zdrowia, Logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

17 listopada  obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada, w Polsce obchodzony jest od 1991 roku.

Celem akcji jest zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania  na bierne palenie.

Papierosy zawierają 4 tys. szkodliwych dla zdrowia związków, z czego wiadomo,
że 40 z nich jest przyczyną zachorowań na nowotwory.

● Palenie tytoniu powoduje różne choroby przewlekłe, w tym choroby serca, ślepotę, miażdżycę, choroby płuc i zaburzenia płodności. Jest przyczyną 90% wszystkich nowotworów płuc oraz istotnym czynnikiem ryzyka udarów i śmiertelnych ataków serca.

● Dym tytoniowy wdychany przez osoby niepalące tzw. „bierne palenie” jest tak samo groźny dla zdrowia, jak w przypadku osób palących,

● Narażenie na dym tytoniowy tzw. „bierne palenie” jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży i dzieci, których rodzice/opiekunowie palą papierosy. Wymuszone wdychanie dymu tytoniowego może prowadzić do wystąpienia u dzieci: infekcji dróg oddechowych, astmy, zapalenia ucha środkowego, nowotworów, a także nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt.

 

Jeżeli chcesz rzucić palenie? Rzuć teraz!

wejdź na  http://jakrzucicpalenie.pl

{"register":{"columns":[]}}